Ministranci AD. 2017Bliżej ołtarza - czyli ministranci i lektorzy naszej parafii. Ministrant jest POMOCNIKIEM przy sprawowaniu Mszy świętej i podczas innych nabożeństw. Ministrant usługuje księdzu, gdy przygotowywany jest ołtarz i dary ofiarne potrzebne do Mszy świętej. Pomaga po zakończeniu Mszy świętej.

Z przymrużeniem okaMinistranci naszej parafii z różnych Mszy św. komunikują się czasami przy pomocy karteczek.

Ministranckie selfieKiedy przed Mszą św. o 11.00 ksiądz pójdzie spowiadać, a zostawi aparat, ministranci potrafią go wykorzystać do autopromocji ;-)

Ping-pongW budynku kluczewskiego gimnazjum spotkali się 10 października ministranci z naszego dekanatu, by pograć w tenisa stołowego. Dzięki sponsorowi, piekarni z Kwaśniowa, skosztowali też słodkie bułeczki (znowu można je jeść w szkołach). Naszą parafię reprezentowali: Paweł Sopęch, Piotr Pandel i Janusz Haratyk.

Ministranci się spotkaliPrzedstawiciele sześciu parafii naszego dekanatu po raz pierwszy spotkali się na Dniu Wspólnoty. Rozpoczęła go 26 września Msza Święta w kościele w Chechle. Po niej ks. Marek Szeląg, proboszcz i ks. Andrzej Milej, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży zaprosili na spotkanie przy grillowanych kiełbaskach i kaszance. Gościem był strażak, który opowiedział, co mają robić ministranci, gdy ktoś w kościele zemdleje i jakie są rodzaje gaśnic.