Diecezja sosnowiecka – jedna z 3 diecezji w metropolii częstochowskiej w Polsce, ustanowiona 25 marca 1992 przez papieża Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus. Największe wydarzenie w historii diecezji to wizyta papieża Jana Pawła II 14 czerwca 1999 roku w Sosnowcu. Diec. sosnowiecka graniczy z archidiecezją katowicką, archidiecezją częstochowską i archidiecezją krakowską.

Terytorium: ok. 2000 km²
Liczba ludności zamieszkująca teren diecezji: 668 000
Liczba katolików: 588 900
Liczba parafii: 162
Liczba księży diecezjalnych: 408 i dwóch biskupów
Liczba księży zakonnych: 48
Siostry zakonne: 122

Zaproszenie na Plac Papieski

Rocznica papieskiej wizyty w Sosnowcu

Marsz dla ŻyciaW niedzielę, 9 czerwca, w Będzinie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zaproszenie na to wydarzenie wystosował bp Grzegorz Kaszak.

Warto!

Seminarium to miejsce niezwykłe. Tu przyszli księża studiują teologię i filozofię, ale także formują swoje dusze, by jak najlepiej służyć Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Rowerem do Niepokalanowa

Podsumowanie sztafety postu i modlitwy