Z maila: pielgrzymka z AndrychowaZdjęcia z pielgrzymki pieszej z Andrychowa, jaka miała nocleg w naszej parafii, otrzymane pocztą internetową.

Wadowice w RodakachZ miasta św. Jana Pawła II czyli Wadowic dotarli do naszej parafii pielgrzymi, by odpocząć przed dalszą drogą. W tym roku jest ich 270. W czwartek dotrą na Jasną Górę.  Pielgrzymka z Wadowic na Jasną Górę w Częstochowie odbyła się w 1986 roku z inicjatywy ks. Zdzisława Balona. Była złożona z grupy 200 pielgrzymów, którzy dołączyli do Pielgrzymki Krakowskiej. W 1991 roku już samodzielnie, wyruszono z Wadowic, w następnych latach lekko modyfikując trasę. W 2000 roku wyruszyło w niej ponad 800 osób! Pielgrzymkę obecnie prowadzi ks. Adam Garlacz.

SuskaTradycyjnie rano do naszej parafii 8  sierpnia dotarli pielgrzymi z Suchej Beskidzkiej i okolic. 110 osób wędruje w ramach wielkiej pielgrzymki krakowskiej. Kierownikiem Pielgrzymki Suskiej jest dalej ks. Adam Banasik, który ostatecznie, mimo ubiegłorocznych zapowiedzi, nie zmienił parafii Las na nową. Razem z dwoma innymi kapłanami ks. Adam odprawił dla pielgrzymów Mszę św.

Pielgrzymka GóralskaSezon pielgrzymek pieszych przechodzących przez nasza parafię rozpoczęty. 6 lipca, wcześniej niż zwykle, nocowali u nas górale z Bachledówki koło Zakopanego i okolic. 160 osób pod kierunkiem o. Marcina Miłka, paulina, następnego dnia uczestniczyło we Mszy św. Oczywiście ze śpiewami na góralską nutę. Ojciec Marcin żegna się zresztą w tym roku z pielgrzymką, bowiem pod koniec sierpnia zmienia parafię. W sobotę pielgrzymi dotrą na Jasną Górę.

Rowerzyści pielgrzymują (foto)19 rowerzystów z diecezji sosnowieckiej pielgrzymowało rowerami na Jasną Górę. W specjalnych koszulkach nie tylko jadą, ale również się modlą. Zatrzymują się m.in. w kościołach. Pierwszy z postojów odbył się przed świątynią w Rodakach. Na trasie znalazły się kolejne z nich. – Czasami w kościele było tak przyjemnie chłodno, że nie chciało się wychodzić – wspomina Przemysław Wojnar, jeden z pielgrzymów.

Góra św. Anny Samotrzeciej zdobyta!Dokładnie 50 osób pielgrzymowało 11 czerwca na Górę św. Anny w opolskim. Byliśmy na Kalwarii, gdzie w rolę klucznika wcielił się Janusz, ofiarnie biegiem otwierając i zamykając kilkanaście kaplic i kościołów. W międzyczasie były też czereśnie prosto z drzewa. Zdobyliśmy też papieski ołtarz. W południe Msza św. w Domu Pielgrzyma. A po niej rosół, rolady, modra kapusta i kluski śląskie. Po uczcie dla ciała, uczta dla ducha. O sanktuarium i figurze św. Anny opowiedział nam jeden z ojców franciszkanów opiekujący się sanktuarium. A na deser powstańczy pomnik i olbrzymi skalny amfiteatr…

Z AndrychowaXXIX Piesza Pielgrzymka Dekanatu Andrychowskiego tradycyjnie nocowała w Rodakach i Ryczówku. Po wędrowaniu i modlitwie w piekącym słońcu, polani przez rodackich strażaków, pielgrzymi wieczorem spotkali się, by pośpiewać i potańczyć. A rano w niedzielę uczestniczyli we Mszy św. Jako że to niedziela, w Eucharystii uczestniczyło również wielu parafian. By nieco uciec od upału, Msza św. sprawowana była przy polowym, kamiennym ołtarzu przed kościołem. W pielgrzymce wędruje 310 osób, kierownikiem jest ks. Tomasz Drabek, który zmienia po wakacjach parafię. Dlatego za rok pielgrzymkę poprowadzi ktoś inny…

Pielgrzymka ze śródmieścia KrakowaPonad dwa tysiące osób wędruje na Jasną Górę ze śródmieścia Krakowa. Wśród pielgrzymów jest bp Grzegorz Ryś. W Krakowie pątników odwiedził kard. Dziwisz. Ponieważ w tym roku pielgrzymom towarzyszy pustynny upał, w Rodakach powitała ich kurtyna wodna, dzieło druhów OSP. Dzięki temu uczestnicy pielgrzymki nieco ochłodzeni mogli wysłuchać konferencji. Część weszła do kościoła, inni, dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu, słuchali rozłożeni na placu kościelnym. 

Pielgrzymka Suska35 Piesza Pielgrzymka Krakowska, grupa suska (czyli z dekanatu Sucha Beskidzka) jak co roku zawitała również do naszej parafii. 8 sierpnia rano zatrzymali się przed kościołem na postój. W czasie, gdy pielgrzymi odpoczywali, animatorzy, duchowni i świeccy, spotkali się na plebanii, by omówić tematy najbliższych spotkań i konferencji. Pielgrzymka liczyła w tym roku 170 osób. Po raz ostatni prowadził ich ks. Adam Banasik, który wkrótce zmienia parafię. Pomagał mu ks. Maciej Półtorak.

Górale z Bachledówki i okolicRówne 200 osób pielgrzymuje na Jasną Górę z Bachledówki koło Zakopanego. To jedna z czterech grup Pielgrzymki Góralskiej. Pozostałe nocowały w Kluczach, Chechle i Kwaśniowie. Grupa z Bachledówki nocowała głównie w rodackiej szkole. 28 lipca pielgrzymi na boisku mieli swój pogodny wieczór, natomiast w środę rano w parafialnym kościele Mszę św.

Z Wadowic na Jasną Górę przez Rodaki405 osób wędruje na Jasną Górę z papieskiego miasta Wadowice. 16 lipca w południe pielgrzymi odpoczywali na placu kościelnym i w kościele w naszej parafii. W sumie mają do pokonania 145 kilometrów.