Modlitwa przed Światowym Dniem MłodzieżyBoże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Zawierzamy Ci szczególnie
Ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków.
Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata
I daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Liderzy diecezji sosnowieckiej zapraszają- We are waiting for you in Sosnowiec - takie przesłanie przekazują parafialni liderzy przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Napis ten, który opublikowany zostanie w sieci internetowej jest zaproszeniem do udziału w Tygodniu w Diecezjach, jaki w lipcu poprzedzać będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Orędzie Franciszka na XXXI ŚDM Kraków 2016Do powierzenia swojego życia Bożemu Miłosierdziu i błagania o nie całym sercem zachęcił młodzież z całego globu papież Franciszek. W ogłoszonym dziś orędziu na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odwołał się także do osobistego doświadczenia z młodości wyznając, że pewna spowiedź i doświadczenie Bożego Miłosierdzia wręcz odmieniły jego życie.

Wolontariusze poszukiwani (wideo)- Wolontariusze poszukiwani - apeluje ks. Michał Borda, odpowiedzialny za sekcję wolontariatu w przygotowaniach do tygodnia w diecezji przed Światowymi Dniami Młodzieży. Szczególnie potrzebni są ludzie posługujący się językiem obcym, którzy pomogą gościom ze wszystkim stron świata, jacy przez tydzień będą przebywać na terenie naszej diecezji.

Kraków: znamy rodzaje pakietów pielgrzyma ŚDM Na rok przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie uruchomiony zostanie system rejestracji pielgrzymów i kandydatów na wolontariuszy. Pielgrzymi, którzy zarejestrują udział w ŚDM, będą uczestniczyli w kosztach organizacyjnych, wybierając odpowiedni dla siebie rodzaj Pakietu Pielgrzyma. Podczas rejestracji, grupy zgłoszone przez Diecezjalne Centra ŚDM bądź episkopaty wybierają, w zależności od potrzeb, jeden z trzech typów pakietów oraz jego warianty.

Diecezja sosnowiecka przygotowuje się do przyjęcia uczestników ŚDMAustralia, Tajwan, Boliwia, Ghana - przedstawiciele tych krajów będą gościć w diecezji sosnowieckiej w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Specjalnie powołana grupa do organizacji tego wydarzenia spotkała się 30 czerwca, by omówić stan przygotowań.