Dłuższe zapisy na Kampus JPIIPrzedłużony został czas, w czasie którego można się zapisać na Kampus JPII w Jerzmanowicach. Kampus jest częścią Światowych Dni Młodzieży. Potrwa od 26 do 31 lipca, a zapisywać się na niego można we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej do  15 czerwca włącznie! Uczestniczyć w nim mogą mieszkańcy diecezji w wieku 15 - 35 lat, przy czym osoby niepełnoletnie koniecznie pod opieką pełnoletnich.

Wolontariusze przed ŚDM (foto)Co zrobić, gdy któremuś z pielgrzymów zza granicy zginie dowód albo odłączy się od grupy, jak zareagować w czasie wybuchu paniki i jak będzie wyglądał tydzień w diecezji sosnowieckiej poprzedzający wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży – na takie m.in. tematy odpowiadali prelegenci spotkania wolontariuszy zaangażowanych w ŚDM. 21 maja prawie ponad 400 z nich spotkało się w auli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

ŚDM: szkolenie kierowania ruchemPrzygotowania do Światowych Dni Młodzieży wchodzą w ostatnią fazę. Pełna mobilizacja widoczna jest na wszystkich szczeblach - od Krakowa, przez centrum diecezjalne, aż po dekanaty i parafie. 21 maja osoby zaangażowane w ŚDM odbywały w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu szkolenia przygotowujące ich do pełnienia wyznaczonych zadań. Do obu grup krótkie słowo skierował bp Grzegorz Kaszak.

Spotkanie wolontariuszy ŚDM: będzie bezpiecznie!Co zrobić, gdy któremuś z pielgrzymów zza granicy zginie dowód albo odłączy się od grupy, jak zareagować w czasie wybuchu paniki i jak będzie wyglądał tydzień w diecezji sosnowieckiej poprzedzający wydarzenia centralne Światowych Dni Młodzieży – na takie m.in. tematy odpowiadali prelegenci spotkania wolontariuszy zaangażowanych w ŚDM. 21 maja prawie ponad 400 z nich spotkało się w auli Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Dzień Dekanalny ŚDM (projekt)Program tzw. Dnia Dekanalnego Tygodnia w Diecezjach Światowych Dni Młodzieży - 21 lipca 2016 - czwartek dla gości - pielgrzymów ŚDM.

Czekamy na Papieża"Z okazji najbliższego Światowego Dnia Młodzieży, który będzie obchodzony w Krakowie, oraz na zaproszenie najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej i polskich biskupów, Jego Świątobliwość Papież Franciszek uda się z pasterską wizytą do Polski w dniach 27 do 31 lipca 2016 roku" - napisano w komunikacie Stolicy Apostolskiej, który dziennikarzom przekazał w sali Okna Papieskiego w krakowskiej kurii metropolitalnej kard. Stanisław Dziwisz.

Kampus JPII w JerzmanowicachŚwiatowe Dni Młodzieży – spotkanie młodych z Papieżem Franciszkiem; Kampus JPII Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej w Jerzmanowicach; termin 26 – 31.07. 2016 r.

O tym było w niedzielę w kościeleChoć do Światowych Dni Młodzieży pozostało równe 6 miesięcy, cały czas trwają intensywne do nich przygotowania. Również w diecezji sosnowieckiej. Swoje spotkania ma komitet organizacyjny, coraz aktywniej włączają się w nie także samorządy 25 gmin leżących na terenie diecezji.

DeklaracjaW niektórych "po kolędzie" zostawiam w czasie wizyty deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby gdzieś jej nie było, a chcielibyśmy przyjąć gości zza granicy, proszę się o tę deklarację upomnieć. Wypełniony dokument przynosimy w jedną z najbliższych niedziel po wizycie duszpasterskiej po Mszy św. do zakrystii.