Hiszpanie na boiskuZgodnie z umową, kilka godzin po przyjeździe nasi goście z Hiszpanii spotkali się na boisku obok szkoły w Rodakach. Razem z mieszkańcami Rodak i Ryczówka zagrali w piłkę nożną lub siatkową.

DÍAS EN LAS DIÓCESIS"DÍAS EN LAS DIÓCESIS"
20-25 DE JULIO DE 2015
DIÓCESIS DE SOSNOWIEC
GETSEMANÍ

Hiszpanie w RodakachHiszpanie już są. Do naszej parafii dotarło 15 osób z Granady. Większość stanowią osoby płci pięknej: 11. W grupie są dwie przesympatyczne siostry zakonne. W ogóle nasi goście nie przestają się uśmiechać.

21 lipca w ChechleDekanat Jaroszowiecki oraz władze gminy zapraszają przyjezdnych i mieszkańców 21. lipca do punktu widokowego Dąbrówka w Chechle. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 Mszą św.

ŚDM: Międzynarodowe spotkanie na pustyniDekanat Jaroszowiec oraz wójt Klucz zapraszają do udziału w lokalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży 2016, które odbędą się 21 lipca (czwartek) od godziny 16.00 na wzgórzu „Dąbrówka” w Chechle. Na tym wydarzeniu będziemy gościć około tysiąca pielgrzymów z czterech dekanatów z gmin: Pilica, Ogrodzieniec, Sławków, Bolesław, Bukowno, Łazy i Klucze. Wezmą oni udział we Mszy świętej sprawowanej przez ks. bp. Grzegorza Kaszaka.

ŚDM w parafii, dekanacie i diecezjiDo naszej parafii tydzień przed wydarzeniami centralnymi Światowego Dni Młodzieży przyjeżdża 14 osób z Teneryfy w Hiszpanii. W dekanacie będzie ich 98. Jak wygląda program ich pobytu?

Trzy tysiące obcokrajowcówDo diecezji sosnowieckiej przed Światowymi Dniami Młodzieży przyjedzie 3111 obcokrajowców w 53 grupach z 29 krajów. Wśród nich będzie 10 biskupów i około 60 księży. Liczby te mogą się jeszcze zmienić, ale niewiele.

Granada w naszej parafiiW ramach Dni w Diecezji, które są pierwszą częścią Światowych Dni Młodzieży do naszej parafii na prawie tydzień przyjedzie 14 osób z Granady w Hiszpanii. Będą nocować u rodzin, które zgłosiły chęć przyjęcia, uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez diecezję, a w niedzielę spędzą dzień w parafii. W całym dekanacie będzie prawie 90 osób z Granady.

Program wizyty Ojca św. FranciszkaPublikujemy oficjalny program wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce w dniach 27-31 lipca z okazji XXXI Światowych Dni Młodzieży.