Kronika Towarzyska

KRONIKA TOWARZYSKA

Bądźmy sobie nawzajem życzliwi. Wyrazem tego są m.in. dobre życzenia składane z okazji imienin, urodzin, rocznic, świąt, a czasem bez okazji. Możesz to zrobić także na stronie Parafii. O szczegóły pytaj księdza proboszcza.

23 czerwca - Dzień OjcaDzień Ojca – święto będące wyrazem szacunku dla ojców obchodzone corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. W Polsce - 23 czerwca.

Imieniny Wójta Klucz6 czerwca swoje imieniny obchodził wójt naszej gminy, Norbert Bień.

Dla dzieciDzieciom, tym małym i tym wcześniej urodzonym, życzę z okazji bardzo ważnego święta 1 czerwca, by zawsze były uśmiechnięte, mądre i ufne. By uczyły się wymagania od siebie i pozostały wierne Panu Bogu. Bo poprzeczka postawiona jest wysoko: „Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

26 maja - Dzień Matki

Maturzystom...

Pod patronatem św. FlorianaStrażakom z Ryczówka i Rodak w dniu ich Patrona życzymy bezpiecznych wyjazdów do wszystkich zdarzeń, do jakich zostaną wezwani.

Jarosław

Imię Jarosław wywodzi się z języków słowiańskich. Stanowi ono złożenie dwóch członów: „jary”, a więc „mocny, silny” oraz „sława”. Imię to znaczy zatem tyle co: „mocny sławą”.

Dziękuję!Bardzo dziękuję za wszystkie życzenia imieninowe przekazane osobiście, drogą telefoniczną, mailowo i internetowo.

10 marca - Dzień MężczyznyUwaga, uwaga! Nie tylko kobiety mają swoje święto! W 1992 roku w kalendarzu zagościł Dzień Mężczyzn.