Ogłoszenia duszpasterskie na 15 maja 2016 r., Zesłanie Ducha Świętego1. W tym tygodniu: poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła, drugi dzień Zielonych Świąt: Msza św. z nabożeństwem majowym o godz. 18.00; środa – Nowenna do NMP Częstochowskiej w czasie nabożeństwa majowego; czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; przyszła niedziela – uroczystość Trójcy Świętej. Dzisiaj kończy się okres wielkanocny. Kończy się też okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Uwaga: w przyszłą niedzielę zamiast o 11.00 Msza św. o godz. 10.00 z udziałem dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. Msze św. o 8.30 i 16.00 bez zmian.

2. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny czyli majowe. W tym tygodniu nabożeństwa codziennie, wyjątkowo poza wtorkiem, o godz. 18.00. Także w poniedziałek. Dzieci zapraszam w poniedziałek, środę, czwartek i piątek.

3. Dzisiaj po Mszy św. o 11.00 spotkanie Rady Parafialnej. Dziękuję za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszego kościoła. Miesiąc temu w Niedzielę Serca zebraliśmy 1018 zł. 13 gr.  Na konto parafialne wpłynęło 200 zł. Jeszcze raz dziękuję Parafianom za ciągłe wspieranie prac przy kościele i Domu Parafialnym, a jak wiadomo, kto dziękuje, to dwa razy prosi. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy wiele! W tym miesiącu wyjątkowo Niedziela Serca dla Parafii nie w trzecią, a czwartą niedzielę miesiąca czyli za tydzień.

4. Rocznica I Komunii św. i Msza św. za tydzień o 10.00 czyli godzinę wcześniej niż zwykle. Dzieci przygotowujące się do uroczystości rocznicy I Komunii św. w tym tygodniu przychodzą w czwartek na nabożeństwo o godz. 18.00, a po nim próba, w piątek zapraszam również na 18.00, po nabożeństwie sakrament pokuty, a w sobotę o godz. 9.00 sprzątanie i dekorowanie kościoła.

5. Już za niecałe dwa tygodnie Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Po tej drugiej Mszy św. wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy eucharystycznych. Trasa procesji taka, jak dwa lata temu: na ul. Leśnej I ołtarz przy domu p. Danuty i Stefana Ładoń. Proszę o pomoc w jego przygotowaniu sąsiadów z ul. Leśnej, Kluczewskiej i początku Prostej. Później pójdziemy ul. Bagienną i skręcimy w ul. Poprzeczną. II ołtarz przed domem p. Haliny Ładoń. Bardzo proszę o jego przygotowanie panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Ulicą Prostą i Długą dojdziemy do kościoła św. Marka. Tutaj III ołtarz przygotowany przez osoby opiekujące się kościółkiem pod kierunkiem Barbary i Jarosława Zarębskich. Ulicą Długą i Strażacką przejdziemy następnie pod remizę i IV ołtarz przygotowany przez druhów OSP z rodzinami. Ulicami Szkolną i Prostą wrócimy do kościoła parafialnego. W tym roku tematy czterech ołtarzy to cztery części Różańca Świętego: odpowiednio radosna, światła, bolesna i chwalebna. Zapraszam dzieci do aktywnego udziału w procesji, zwłaszcza uczniów po I Komunii św. Dziewczynki ubierają stroje komunijne lub krakowskie, chłopcy ubrania galowe. Wybierzmy się z nimi na łąkę, by uzbierać jak najwięcej płatków kwiatów. I przypominam, że Boże Ciało zaczyna się Mszą św., a kończy dopiero w kościele po błogosławieństwie końcowym. Trzeba więc uczestniczyć w całej uroczystości, od początku do końca. Warto też zadbać o wystrojenie okien symbolami eucharystycznymi, obrazami i flagami, zwłaszcza na trasie procesji.

W następną niedzielę przed kościołem będzie zbiórka na leczenie Michała Kalisia z Olkusza, lat 2, chorego na nowotwór oka.

6. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Katarzyna Depta, l. 26, stan wolny, zamieszkała w Cianowicach, parafia Smardzowice i Piotr Czerwiński, l. 33, stan wolny, zamieszkały w Rodakach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach do zawarcia tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to w kancelarii parafialnej. A sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie zaraz po Mszach św.

7. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny. Pielgrzymka planowana jest na 11 czerwca (sobota). Koszt udziału w pielgrzymce – 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św., wpłacamy zaliczkę: 20 zł., resztę na początku czerwca. Więcej szczegółów w gablotce i na stronie internetowej parafii. Tam trzeba po prostu być, bowiem w jednym miejscu jest wygasły wulkan, miejsce Powstań Śląskich, Cudowna Figura, rozsiana w terenie Kalwaria i największy w Europie skalny amfiteatr. Zapraszam gorąco!

8. Parafia w Kluczach i Wójt Gminy zapraszają do udziału w Rajdzie Rowerowym z okazji II rocznicy kanonizacji Papieża Polaka. Rozpocznie go Msza Święta w kościele w Kluczach 28 maja (sobota) o godz. 8.30. Szczegóły na naszej parafialnej stronie internetowej, a niedługo na plakacie. Długość trasy rajdu: 48 km.

9. OSP Rodaki informuje mieszkańców, że kontrolowana przez straż tradycyjna Sobótka odbędzie się za remizą OSP w poniedziałek od godz. 19.00.

10. Przy wyjściu z kościoła są nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”. Polecam!

11. I na koniec coś ze szkolnych opowieści.

Tata pyta swojego syna:
– Jasiu jak było w szkole?
– Dobrze. Pani mnie wyróżniła. Powiedziała, że cała klasa to osły, a ja największy.