Ogłoszenia duszpasterskie na 8 maja 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski; środa – Nowenna do NMP Częstochowskiej; sobota – święto św. Macieja, Apostoła; przyszła niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzę wielu Bożych łask.

2. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny czyli majowe. W naszym kościele w tygodniu poza poniedziałkiem zapraszam do śpiewania Litanii Loretańskiej w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Szczególnie zapraszam dzieci. Te, które przygotowują się do I Komunii św. czyli klasy drugie zapraszam w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek. Otrzymają wtedy pamiątkowe obrazki. W poniedziałki pani Basia zaprasza do kościoła św. Marka na godz. 17.00.

3. Zapraszamy na drugą w historii naszej diecezji pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę od 25 do 28 czerwca. Szczegóły można znaleźć w Internecie na stronie www.pielgrzymka.olkusz.pl.

4. W niedzielę za tydzień po Mszy św. o 11.00 spotkanie Rady Parafialnej.

5. Rocznica I Komunii św. i Msza św. za dwa tygodnie o 10.00 czyli godzinę wcześniej niż zwykle. Mszy św. o 11.00 nie będzie, ponieważ zostałem poproszony z kazaniem odpustowym w Braciejówce. Za tydzień Msza św. o 11.00 będzie zgodnie z planem. Spotkanie rodziców dzieci obchodzących rocznicę I Komunii św. w czwartek, 12 maja zaraz po Mszy św. i nabożeństwie majowym, na które oczywiście również zapraszam.

6. Boże Ciało w tym roku jest dość wcześnie, bo 26 maja. Trasa procesji i ołtarze w tym roku w Rodakach tak, jak dwa lata temu. Tematem są cztery części różańca.

7. Raz jeszcze dziękuję za przygotowanie dwóch naszych odpustów: św. Marka i św. Józefa. Dziękuję opiekunom kościoła i kaplicy, strażakom, Kołom Gospodyń, Radom Sołeckim, ministrantom, panom organiście i kościelnemu, pani katechetce, dzieciom, młodzieży i dorosłym. Było pięknie i dostojnie.

8. Zapraszam na autokarową pielgrzymkę na Górę Świętej Anny. Pielgrzymka planowana jest na 11 czerwca (sobota). W programie m.in. wyjście na podwyższenie z ołtarzem, przy którym Mszę św. odprawiał św. Jan Paweł II, odwiedziny Kalwarii wokół sanktuarium, Msza św. w Domu Pielgrzyma, śląski obiad, odwiedziny bazyliki, przejazd pod Pomnik Czynu Powstańczego i amfiteatr, jeden z największych w Europie Środkowej. Tradycyjnie w drodze powrotnej jeśli się uda karaoke. Koszt udziału w pielgrzymce – 60 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św., wpłacamy zaliczkę: 20 zł., resztę na początku czerwca. Więcej szczegółów w gablotce i na stronie internetowej parafii.

9. Sołtys Rodak zawiadamia mieszkańców, że we wtorek w świetlicy odbędzie się zebranie wiejskie. I termin - godz. 18.00; II termin - godz. 18.30. Tematyka zebrania: 630-lecie wsi i sprawy bieżące.

10. W najnowszym numerze „Niedzieli” cała strona poświęcona jest naszej parafii. A dokładnie odpustowi w kościele św. Marka. Autor, Piotr Lorenc, wspomina także o zbliżającej się 630 – rocznicy powstania Rodak oraz o 30 rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Przeczytanie artykułu jest więc niemal obowiązkowe. Zamówiliśmy w tym celu więcej egzemplarzy tygodnika, bo to piękna pamiątka! W numerze również zapowiedź II Pielgrzymki Rowerowej naszej diecezji, która będzie przejeżdżać przez naszą parafię. Przeczytamy też o pobliskim Jaroszowcu. "Niedziela" kosztuje 5 zł.

Jest też „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”

11. Dobrej niedzieli życzę. Szczęść Boże!