Ogłoszenia duszpasterskie na 1 maja 2016 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek – Dzień Flagi, zachęcam do wywieszenia narodowych flag przed domami; wtorek – uroczystość NMP Królowej Polski, w naszym kościele Msze św. o 8.30, 11.00 i 16.00; środa wspomnienie św. Floriana, męczennika – Nowenna do NMP Częstochowskiej; piątek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; to także I piątek miesiąca, kilka minut przed Mszą św. wieczorem wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej; przyszła niedziela – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Dzisiaj z racji odpustu o godz. 12.00 w Ryczówku w kościele nie ma Mszy św. o godz. 11.00.

2. Rozpoczynamy tradycyjne nabożeństwa ku czci Najśw. Maryi Panny. W naszym kościele w tygodniu poza poniedziałkiem zapraszam do śpiewania Litanii Loretańskiej w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00. Szczególnie zapraszam dzieci. Te, które przygotowują się do I Komunii św. czyli klasy drugie zapraszam w tym tygodniu w środę, czwartek i piątek. Otrzymają wtedy pamiątkowe obrazki. W poniedziałki pani Basia zaprasza do kościoła św. Marka na godz. 17.00.

3. W przyszłą niedzielę czyli 8 maja w naszej parafii Niedziela Powołaniowa. Na przedpołudniowych Mszach św. gościć będziemy kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej. Razem z nim modlić się będziemy o powołania. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi i rodzicami. Ofiary na tacę przeznaczone będą na utrzymanie seminarium.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy zapisy na pielgrzymkę na Górę Świętej Anny. Pielgrzymka planowana jest na 11 czerwca (sobota). To niezwykłe miejsce leży na terenie województwa opolskiego, obok autostrady na Wrocław. W centrum sanktuarium jest figura św. Anny trzymająca na jednej ręce swoją córkę Maryję, na drugiej wnuka Jezusa. Zatem to idealne miejsce do modlitwy babć i dziadków za wnuków, a rodziców za dzieci. Zobaczymy pozostałości amfiteatru, jednego z największych w Europie Środkowej - obiekt może pomieścić 7 tys. osób siedzących i 23 tys. stojących. Więcej szczegółów za tydzień w ogłoszeniach, gablotce i Internecie.

5. W niedzielę za dwa tygodnie po Mszy św. o 11.00 spotkanie Rady Parafialnej.

6. Polecam maryjnego nowego „Gościa Niedzielnego” w nowej odsłonie graficznej oraz „Niedzielę”. Jest też „Mały Gość Niedzielny”.

7. Dobrej niedzieli życzę. Szczęść Boże!