Zaproszenie do ŁagiewnikZaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Umiłowani Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam każdego z Was na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. Św. Jan Paweł II w bulli „Incamationis Mysterium” napisał, że (...) pielgrzymka zawsze była ważnym wydarzeniem w życiu chrześcijan, przybierając w kolejnych epokach różne formy kulturowe. Jest symbolem indywidualnej wędrówki człowieka wierzącego śladami Odkupiciela. (...) Przez czuwanie, post i modlitwą pielgrzym postępuje naprzód drogą chrześcijańskiej doskonałości, starając się dojść z pomocą łaski Bożej «do człowieka doskonałego, do miary wielkości według Pełni Chrystusa» (Ef 4, 13).

Co roku do łagiewnickiego Sanktuarium pielgrzymuje ponad dwa miliony pielgrzymów. W ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia będzie ich zapewne znacznie więcej. Niech nie zabraknie wśród nich mieszkańców diecezji sosnowieckiej. Dlatego zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, wraz z Waszymi duszpasterzami do licznego udziału w tegorocznym diecezjalnym pielgrzymowaniu do Krakowa-Łagiewnik. Za organizację pielgrzymki w parafii odpowiedzialny jest ksiądz proboszcz, a w dekanacie ksiądz dziekan.

Program naszej pielgrzymki przedstawia się następująco:

- 10.30 - przywitanie pielgrzymów przez kustosza Sanktuarium i konferencja ks. Mirosława Toszy,
- 11.15 - adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św.
- 11.45 - Koronka do Miłosierdzia Bożego,
- 12.00 - Msza św. z aktem zawierzenia diecezji sosnowieckiej Bożemu Miłosierdziu i uroczystym błogosławieństwem.

Wasz Biskup
+ Grzegorz