Ogłoszenia duszpasterskie na 17 kwietnia 2016 r.1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. W środę Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W sobotę uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

2. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wczoraj modlili się w ramach Sztafety Modlitw o Powołania. Codziennie modli się w tej intencji inna parafia w naszej diecezji. To wyraz naszej troski o Kościół – wspólnotę, do której wszyscy należymy. I to także bardzo dobrze i pożytecznie spędzony czas... Jeszcze raz: „Bóg zapłać”.

3. Wczoraj także rozpoczęła się wycinka 19 – metrowego świerka na cmentarzu, który zagrażał bezpieczeństwu odwiedzających nekropolię i grobów w sąsiedztwie. Dokończenie w tym tygodniu. Dziękuję tym, którzy pomagają sprzątać gałęzie.

4.  Dzisiaj III niedziela miesiąca czyli Niedziela Serca dla Parafii – swoimi ofiarami na tacę wspieramy prace w parafii, za co składam serdeczne „Bóg zapłać”!

5. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł Pachoł, l. 35, pochodzący z Olkusza, parafia św. Maksymiliana i Dagmara Tkacz, l. 29 rodem z Rodak. Ktokolwiek wie o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa, w sumieniu jest zobowiązany zgłosić to księdzu proboszczowi. A przypomnę, że sprawy kancelaryjne załatwiamy w dni powszednie zaraz po Mszy św. Najlepiej w niej po prostu uczestniczyć.

6. Pani Barbara Zarębska i oczywiście ja dziękujemy osobom, które już włączyły się w sprzątanie kościoła św. Marka przed odpustem. Były to:  Anna Fiszauf, Małgorzata Ciemcioch, Zdzisława i Grzegorz Francik, Magdalena Paszyńska, Anna Hetmańczyk, Leokadia Majewska. Viola Wieczorek uszyła trzy obrusy.  „Bóg zapłać”.

7. W przyszłą niedzielę o 12.00 zapraszam na odpust ku czci św. Marka w pierwszej naszej świątyni parafialnej. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi ks. Paweł Łajca, prefekt Liceum Katolickiego w Sosnowcu – Pogoni. Tydzień później, w niedzielę 1 maja, również w samo południe Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Ryczówku. Na oba odpusty zapraszam mieszkańców obu naszych wsi, Koła Gospodyń, strażaków, ministrantów, dzieci, młodzież i dorosłych. Przez dwie najbliższe niedziele w kościele nie będzie z tego powodu Mszy św. o godz. 11.00. Proszę o tym nie zapomnieć! Aby uzyskać odpust, trzeba być w stanie łaski uświęcającej i pojednać się z Bogiem i ludźmi. W tym tygodniu zatem zapraszam do sakramentu pokuty zawsze kilkanaście minut przed Mszą św. wieczorną.

8. Papież Franciszek powiedział do 90-letniej „Niedzieli”, że jest wielkim darem Bożej Opatrzności dla Narodu. Więcej w najnowszym numerze tygodnika. W nowym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy, jak mało wiemy o Mieszku I i kto wymyślił Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W numerze także o modlitewnej akcji jednej z sosnowieckich parafii. W nowym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” znajdziemy magnes z napisem „Jezus w Polsce mieszka od 966 r.”.

9. Na koniec historia z życia braci, oczywiście niczego nie sugerująca.
Spotyka się dwóch braci. Pierwszy z nich mówi:
- Muszę szybko lecieć do domu gotować obiad!
– A co, żona chora?
– Nie, głodna!

Dobrej niedzieli życzę. Szczęść Boże!