Ogłoszenia duszpasterskie na 28 czerwca 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła; środa - wieczorem Nowenna do NMP Częstochowskiej; piątek - święto św. Tomasza Apostoła, I piątek miesiąca - kilka minut przed Mszą św. wystawienie Najśw. Sakramentu, później okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej, do czego gorąco namawiam. Wielu łask Bożych życzę wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia. Wśród nich są osoby o imieniu Piotr i Paweł. Jest też p. Halina Ładoń. Niech Matka Boża ma was w swojej opiece.

2. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 16.00. Ostatnie nabożeństwo ku czci Serca PJ w czerwcu we wtorek. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

3. Bardzo dziękuję osobom, które wczoraj posprzątały nasz kościół. Byli to: Halina Żak, Małgorzata Gałąź, Anna Łosińska, Alicja Kozieł, Zygmunt Zacłona, Rafał Delkowski. Dorocie i Grzegorzowi Binek dziękuję za prace w Domu Parafialnym.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:
Sebastian Jeziorowski, l. 26, stan wolny, zam. w Rodakach - Sylwia Hagno, l. 29, stan wolny, zam. w Kluczach.
Ktokolwiek wie o przeszkodach w zawarciu tego małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do zgłoszenia tego księdzu proboszczowi. Tradycyjnie też przy okazji przypominam, że sprawy kancelaryjne można załatwiać w dni powszednie po Mszach św. Intencje
zamawiamy w zakrystii.

5. Z tyłu kościoła są nowe numery tygodników „Gość Niedzielny", „Niedziela" oraz „Mały Gość Niedzielny".

6. I na koniec opowieść dla osób, które nie mają samokrytyki wobec własnej osoby:

Prawie 80 - letni mężczyzna ożenił się z 20 - letnią dziewczyną. Kiedy zwierzył się z tego swojemu rówieśnikowi, ten zaczął go strofować:
- Coś ty zrobił? Pomyśl co będzie za 20 lat?
- Jak to co? Wygonię staruchę!

Wszystkiego dobrego na nowy tydzień. Szczęść Boże!