Ogłoszenia duszpasterskie na 10 kwietnia 2016 r.1. W polskim Kościele od dzisiaj trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zatem sprawdźmy, czy w naszym domu jest Pismo św. Pomyślmy też, kiedy ostatnio do niego sięgaliśmy. A przecież lektura najważniejszej Księgi na świecie może stać się naszą codzienną lub częstą modlitwą. Za tydzień modlić się będziemy w intencji dobrego przeżycia Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka. Wtedy też podam pierwsze informacje dotyczące możliwości wyjazdu na te spotkania.

2. W tym tygodniu odbędą się centralne uroczystości obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski: w czwartek w Gnieźnie, a w piątek i w sobotę w Poznaniu.

3. Diecezja sosnowiecka rozpoczęła dramatyczne wołanie o nowe i święte powołania kapłańskie z naszych parafii. Codziennie sztafeta modlitewna gromadzi inną wspólnotę na nabożeństwie powołaniowym. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpoczyna się o godz. 15.00 i kończy Mszą św. wieczorną. W naszej parafii modlitwa o powołania będzie miała miejsce w najbliższą sobotę. Program:
godz. 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego, Msza św.;
godz. 16.00 - adoracja Najśw. Sakramentu dla mieszkańców Ryczówka – Koła Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, strażacy, wszyscy chętni;
godz. 17.00 - adoracja Najśw. Sakramentu dla mieszkańców Rodak – Koła Różańcowe, Koło Gospodyń Wiejskich, strażacy, wszyscy chętni;
godz. 18.00 - Msza św. na zakończenie. Program jest wywieszony w gablotce, jest też w Internecie. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy dorosłych, młodzież i dzieci!

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 krótkie spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św.

5. Wczoraj w sprzątanie naszej świątyni parafialnej włączyły się następujące osoby: Helena Sosnowska, Dorota Binek, Elżbieta Paś, Aneta Dziechciewicz, Helena Dziechciewicz, Emilia Leśniak, Teresa Ziaja, Grzegorz Binek, Tomasz Stochel. Wielkie „Bóg zapłać” za perfekcyjne wysprzątanie kościoła, chóru i zakrystii.
Dziękuję także rodzinie Bromblików z Ryczówka za demontaż dekoracji Grobu Bożego.
Prosiłbym o życzliwe przyjęcie w najbliższych dniach prośby p. Barbary Zarębskiej o wysprzątanie kościoła św. Marka przed odpustem.

6. W niedzielę za dwa tygodnie, 24 kwietnia o 12.00 zapraszam na odpust czci św. Marka, pierwszej naszej świątyni parafialnej. Tydzień później, w niedzielę 1 maja, również w samo południe Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Ryczówku.

7. Straż pożarna prosi, aby poinformować i przypomnieć następujące dane: W 2015 r. w Polsce doszło do 82 802 pożarów traw na łąkach i nieużytkach rolnych, co stanowiło 45% wszystkich pożarów w naszym kraju. Średnio co 6 minut strażacy wyjeżdżali do akcji gaśniczych związanych z pożarami traw. W wyniku pożarów traw w 2015 r. zginęło 7 osób, a 141 zostało rannych. Wypalanie traw, łąk i nieużytków rolnych jest zabronione. Grozi za to kara grzywny w wysokości 5 tys. zł, a nawet kara 10 lat pozbawienia wolności.

8.  Za tydzień III niedziela miesiąca czyli Niedziela Serca dla Parafii – swoimi ofiarami na tacę możemy wesprzeć prace remontowe w parafii, za co składam serdeczne „Bóg zapłać”!

9. Dzisiaj na koniec opowieść dla chórzystów.
Pewien mężczyzna u wróżki chciał poznać swoją przyszłość.
– Mam dla pana dwie wiadomości – mówi wróżka. – Jedną dobrą, drugą złą.
– Niech pani zacznie od dobrej.
– Po śmierci będzie Pan śpiewał w chórach anielskich.
– Super! A ta zła?
– Pierwsza próba jutro o 10:00.

Dobrej niedzieli nie tylko chórzystom życzę. Szczęść Boże!