1Ogłoszenia duszpasterskie na 3 kwietnia 2016 r.. Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka: Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka. W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych.

Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Podpisali: Abp Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański; Abp Marek Jędraszewski - Metropolita Łódzki; Bp Artur G. Miziński - Sekretarz Generalny KEP.

2. Dzisiaj mała zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. Po południu zapraszam do kościoła nie na 16.00, ale na 15.00. O 15.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj można zyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia. Udziela się też odpustu zupełnego osobom, które nie mogą opuścić swojego mieszkania, jeśli wyrzekają się jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar po zaistnieniu dogodnych warunków przyjąć sakramenty pojednania i Komunii św., odmówią przed wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego modlitwę „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga”, dodając wezwania do Pana Jezusa Miłosiernego (np. Jezu ufam Tobie). Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas naszej diecezji. Mszy św. o 16.00 oczywiście nie ma.

3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 już dzisiaj zapraszam na krótkie spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. W sobotę o 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ulic: Leśna, Wschodnia, Południowa, Kluczewska.

4. Diecezja sosnowiecka rozpoczęła dramatyczne wołanie o nowe i święte powołania kapłańskie z naszych parafii. Codziennie sztafeta modlitewna gromadzi inną wspólnotę na nabożeństwie powołaniowym. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem rozpoczyna się o godz. 15.00 i kończy Mszą św. wieczorną. W naszej parafii modlitwa o powołania będzie miała miejsce 16 kwietnia (sobota). Już dzisiaj zapraszam do modlitwy!

5. Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach zaprasza na uroczyste obchody 1050 – lecia Chrztu Polski. Rozpoczną się one 9 kwietnia (sobota) w „Papierniku” o godz. 16.00. W programie ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, widowisko teatralne „Tobie Polsko” z udziałem m.in. zespołów „Tesamee”, „Rodaczanie”, „Raz – Dwa – Trzy”.

6. W niedzielę, 24 kwietnia już dzisiaj zapraszam na odpust czci św. Marka. Przed godz. 12.00 spotkajmy się w drewnianym kościółku temu świętemu poświęconemu, pierwszej świątyni parafialnej. Tydzień później, w niedzielę 1 maja, również w samo południe Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa w Ryczówku w, mam nadzieję, wyremontowanej świetlicy.

7. Osoby, które dzisiaj kupiły „Niedzielę” lub „Gościa Niedzielnego” proszę, by po Mszy św. zgłosiły się do zakrystii, otrzymają dodatkowo prezent książkowy. W „Gościu” jest też płyta z nagraniem Koronki do Miłosierdzi Bożego.

8. Opowieść z cyklu „Miłość jest ślepa”:
Rodzina siedzi przy stole. Mały Tomek pyta się taty:
- Tatusiu dlaczego ożeniłeś się z mamą?
Tata odkłada widelec i patrząc na żonę mówi:
- Widzisz, nawet dziecko tego nie rozumie...

Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!