Ogłoszenia duszpasterskie na 27 marca 2016 r., WIELKANOC1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św., jak w każdą niedzielę. Zbiórka ofiar na uczelnie katolickie w naszym kraju. W piątek ze względu na uroczyste obchody Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

2. W przyszłą niedzielę czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego mała zmiana w godzinach odprawiania Mszy św. Po południu zapraszam do kościoła nie na 16.00, ale na 15.00. Zgodnie z prośbą księdza biskupa przed wystawionym Najśw. Sakramentem w Godzinie Miłosierdzia odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a zaraz po niej Msza św. Proszę o tej zmianie za tydzień nie zapomnieć. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia Caritas naszej diecezji.

3. Za dwa tygodnie po Mszy św. o godz. 11.00 już dzisiaj zapraszam na krótkie spotkanie rodziców i dzieci, które w maju przyszłego roku przystąpią do I Komunii św. Również za niecałe dwa tygodnie, ale w sobotę o 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ulic: Leśna, Wschodnia, Południowa, Kluczewska.

4. Wielkie dzięki rodzinom Zarębskich z Rodak i Bromblików z Ryczówka za przygotowanie tegorocznych, pięknych dekoracji Grobu Bożego i Ciemnicy. Dorocie i Grzegorzowi Binek dziękuję za pomoc w Domu Parafialnym. Dziękuję również wszystkim ofiarodawcom kwiatów do Grobu. Kosztowały prawie 600 zł. Kupione zostały też nowe kwietniki za 265 zł. Za uświetnienie Triduum i rezurekcji dziękuję strażakom, Kołom Gospodyń, panom organiście i kościelnemu. Wspaniale prezentowali się też w tym roku ministranci. Barbarze Wojnar i Teresie Kidawa dziękuję za obsadzenie bratkami kwietników przed kościołem. „Bóg zapłać” też dzieciom z panią katechetką, młodzieży i dorosłym za wszystkie życzenia i modlitwę z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego.

5. Wójt naszej gminy, sołtys z Radą Sołecką Ryczówka zapraszają seniorów 60+ oraz osoby samotne na Dzień Seniora. Odbędzie się on 2 kwietnia (sobota) w Świetlicy Gminnej w Ryczówku. Początek o godz. 17.00.

6. Wszystkim życzę wielu Bożych łask od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech ta największa prawda dla nas, chrześcijan, powoduje, że będziemy się starali być bliżej Niego każdego dnia przez kolejne miesiące. Wszak każdy dzień naszego życia zbliża nas do zmartwychwstania, które może nastąpić w każdej chwili. Chrystus chce powiedzieć dzisiaj każdemu z nas: Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą, dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem. Amen.