Ogłoszenia duszpasterskie na 28 lutego 2016 r.1. W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień: w środę zapraszam na Nowennę do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; piątek – święto św. Kazimierza, królewicza. W tym tygodniu spowiedź rekolekcyjna w naszym dekanacie: środa – parafia Klucze; sobota – parafia Chechło.

2. Rekolekcje wielkopostne planowane są w naszej parafii od 16 do 19 marca. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i rezerwujmy czas. Przewodnikiem duchowym w czasie rekolekcji będzie w tym roku ks. Tomasz Folga, dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Program rekolekcji jest już w Internecie i w gablotce.

3. W piątek zapraszam o godz. 16.30 na Drogę Krzyżową. Zachęcajmy się wzajemnie. Zaproszenie kieruję też do dzieci. Z kolei w niedzielę o godz. 8.00 śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kolejnym kazaniem pasyjnym.

4. Przed ołtarzem jest wystawiony krzyż, do którego przed i po nabożeństwach możemy podchodzić, by go adorować przez ucałowanie lub przyklęknięcie i chwilę modlitwy.

5. Zachęcam do kupna i lektury nowych numerów tygodników „Gość Niedzielny”, „Niedziela” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

6. Parafianom i Gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. „Szczęść Boże”.