Ogłoszenia duszpasterskie na 21 lutego 2016 r.1. W kalendarzu liturgicznym na ten tydzień: w poniedziałek święto Katedry św. Piotra Apostoła; w środę zapraszam na Nowennę do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. Rekolekcje wielkopostne planowane są od 16 do 19 marca. Już pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i rezerwujmy czas. W przyszłą niedzielę nie będę obecny, ponieważ głoszę rekolekcje w Kluczach. Msze św. odprawi ks. Andrzej Milej, wikariusz z tamtejszej parafii.

2. W piątek zapraszam o godz. 16.30 na Drogę Krzyżową. Za uczestnictwo we wspólnotowym przeżywaniu tego nabożeństwa można uzyskać odpust zupełny w intencji jakiegoś zmarłego. Zachęcajmy się wzajemnie. Zaproszenie kieruję też do dzieci. Z kolei w niedzielę o godz. 8.00 śpiewane nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

3. Wczoraj odbyło się sprzątanie kościoła. Bardzo, bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyszli i zadbali o czystość w naszej świątyni. Byli to: Alina Karolczyk, Barbara Wojnar, Mariola Binek, Wanda Polak, Helena Domagała, Halina Ładoń, Jolanta Oczkowska, Henryk Krzykawski, Łukasz Bretner, Zbigniew Załoga, Zdzisław Basiński. Jeszcze raz: „Bóg zapłać”.

4. Przed ołtarzem jest wystawiony krzyż, do którego przed i po nabożeństwach możemy podchodzić, by go adorować przez ucałowanie lub przyklęknięcie i chwilę modlitwy. Jest też koszyk, do którego możemy składać ofiary na kwiaty do Grobu Bożego w naszym kościele. Jednocześnie dziękuję za wszelkie zbiórki na ten cel. Dzisiejsze ofiary składane na tacę są przeznaczone na dalsze prace remontowe i zapłatę rachunku za prąd do ogrzewania, natomiast po Mszach św. zbierane będą ofiary na Kościoły Misyjne.

5. Zakupione zostały i zamontowane po drobnej przeróbce dwa nowe klosze do lamp na placu kościelnym i parkingu.

6. Do nowego „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z nagraniem „Gorzkich Żali” do słuchania. Tematem „Niedzieli” są Misjonarze Miłosierdzia.

7. Wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Przypominam o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

8. Na koniec lutowe przysłowia ludowe: „Jeśli ci jeszcze nie dokuczył luty, to pal dobrze w kominie i miej kożuch suty”; „Luty, szykuj buty, bo nadejdą deszcze, pluty”. Dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!