Ogłoszenia duszpasterskie na 7 lutego 2016 r.1.  W tym tygodniu: Środa Popielcowa; czwartek - Światowy Dzień Chorego, pamiętajmy w modlitwach o ludziach starszych  i wszystkich chorych; piątek - pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, dopełnieniem którego jest Msza św.; w przyszłą niedzielę zapraszam na godz. 8.00 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Tego dnia obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oznacza to, że nie tylko nie jemy mięsa, ale z miłości do Pana Boga ograniczamy również ilość spożywanych posiłków. Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. W czasie tych Mszy posypanie głów popiołem. Do domów popiół zabieramy tylko dla tych osób, które np. z powodu choroby nie mogą przyjść do kościoła. Na posypanie głów popiołem proszę, by panie zdjęły czapki. Raz jeszcze zapraszam na piątkową Drogę Krzyżową i niedzielne Gorzkie Żale.

3. Proszę o oddawanie wypełnionych deklaracji przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży. I zachęcam kolejne rodziny do otwartości dla naszych gości. Odpowiednie deklaracje są jeszcze na stoliku z gazetami. Wczoraj rozmawiałem z mieszkającym na Śląsku uczestnikiem aż czterech ostatnich Światowych Dni Młodzieży. Opowiadał m.in. jak wielkim przeżyciem był dla niego i jego kolegów pobyt u rodzin m.in. w Kolonii czy Rio de Janeiro i jak bardzo ci ludzie się starali, by godnie przyjąć gości - pielgrzymów z Polski. Po pięciu dniach pobytu zazwyczaj rozstanie z gospodarzami wiązało się z uronionymi łzami wzruszenia. A w intencji Światowych Dni Młodzieży modlić się będziemy za dwa tygodnie.

4. Mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Szymon Tomasz Dobras, stan wolny, l. 28, zam. w miejscowości Sól - Kiczora i Magdalena Ewa Kulawik, stan wolny, l. 24, zam. w Rodakach.

5. Już dzisiaj w sobotę za dwa tygodnie czyli 20 lutego zapraszam na godz. 9.00 do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ul. Szkolnej, Poprzecznej i Strażackiej.

6. Zamówione zostały nowe gaśnice zarówno do kościoła parafialnego, do kościoła św. Marka i do Domu Parafialnego. To dzisiaj wymóg profilaktyki przeciwpożarowej.

7. Tylko Bóg może mnie uratować. Ale nie zrobi tego beze mnie. Dlatego „ratuj duszę swoją” przez sakrament pokuty. Jak się uratować dzięki spowiedzi? - na to pytanie próbuje odpowiedzieć „Gość Niedzielny” w pierwszym artykule wielkopostnego cyklu. Myślę, że polecać nie trzeba. Jest też „Niedziela” i „Mały Gość Niedzielny”.

8. Zgodnie z poleceniem naszego księdza biskupa przed błogosławieństwem końcowym odmówimy „Modlitwę do św. Michała Archanioła”. Tekst będzie na ekranie, jest też na kartkach na ławkach. A za tydzień, jeśli się nic nie zmieni, na kazanie zaproszę swoją przyjaciółkę.

9. Rozmawiają dwie ciężarne koleżanki:
- Zauważyłam, że w im bardziej zaawansowanej ciąży jestem, tym więcej kobiet się do mnie uśmiecha. Nie rozumiem dlaczego.

- Bo jesteś od nich grubsza - wyjaśniła koleżanka.

Dobrej niedzieli i ostatnich dni karnawału. Szczęść Boże!