Ogłoszenia duszpasterskie na 17 stycznia 2016 r.1.  Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w środę o 17.00 - Nowenna do NMP Częstochowskiej; czwartek - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wnuczki pamiętają oczywiście o Dniu Babci, a dzień później, w piątek - o Dniu Dziadka. We wtorek i środę o 14.00 pogrzeby.

2. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W niektórych domach zostawię w czasie wizyty deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni w Ryczówku:

poniedziałek - ul. Dolna (najpierw strona parzysta, powrót stroną nieparzystą (ministranci: Szymon Ziaja, Janusz Haratyk)
wtorek - ul. Borowa, Argentyna, Krzewowa (ministranci: Janusz Haratyk, Przemysław Guzik)
środa - ul. Rodacka (początek od nr 1 strony nieparzystej, powrót stroną parzystą) (ministranci: Szymon Ziaja, Filip Haberka)
czwartek - ul. Kwaśniowska (początek od nr 1 strony nieparzystej, powrót stroną parzystą) (ministranci: Przemysław Guzik, Kacper Haberka)
piątek - ul. Kątowa, Zadolna (ministrant: Wiktor Basiński)
sobota - Godawica, ul. Rzeka (obie strony) (ministrant: Szymon Ziaja)

poniedziałek (25 stycznia) - ul. Kluczewska

3. W najbliższą sobotę, 23 stycznia, o godz. 16.00 w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach odbędzie się Koncert Kolęd. Wystąpią uzdolnieni soliści, zespoły i chóry z terenu całej gminy, w tym zespół „Rodaczanie”. Wstęp oczywiście wolny. Serdecznie zapraszam, bo warto!

4. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w parafii i spłacenie długów. „Bóg zapłać” za każdy gest dobrej woli.

5. - Co mówi mąż do żony w kolejnych latach małżeństwa, gdy przechodzą przez jezdnię?
W pierwszym: Poczekaj złotko, bo auto jedzie!
W drugim: Zosiu, poczekaj, auto!
W trzecim: Zocha, auto!
W czwartym: Uważaj!
W piątym: Ślepa jesteś?
W szóstym: Gdzie leziesz pod koła?
W dziesiątym: Jak żeś babo ślepa, to liź pod koła!

Wszystkim życzę dobrego tygodnia. Szczęść Boże!