Ogłoszenia duszpasterskie na 3 stycznia 2016 r. (kolęda 2)1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie Mszy świętych obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. Zachęcam, by później poświęconą kredą oznaczyć na zewnątrz odrzwia naszych domów literami C+M+B i cyframi bieżącego roku. Tradycja przypisuje te litery inicjałom imion trzech mędrców, ale starsze i chyba bardziej właściwe jest wytłumaczenie tego, jako skrótu: Christus mansionem benedicat i z łaciny oznacza Chrystus mieszkanie błogosławi. Pamiętajmy zatem, by w środę przynieść kawałek kredy do poświęcenia. Msze św. o godz. 8.30, 11.00 i 16.00.

2. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego. Ponieważ trwa rok 1050 rocznicy Chrztu Polski, w czasie Mszy św. powtórzmy nasze przyrzeczenia chrzcielne.

3. Trwa wizyta duszpasterska czyli kolęda. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj około godz. 9.30. W niektórych domach zostawię w czasie wizyty deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby gdzieś jej nie było, a chcielibyśmy przyjąć gości zza granicy, proszę się o tę deklarację upomnieć. Wypełniony dokument przynosimy w jedną z najbliższych niedziel po wizycie duszpasterskiej po Mszy św. do zakrystii. Nasi goście nie będą przypadkowymi osobami. To członkowie grup parafialnych i wspólnot, które znacznie wcześniej się zarejestrowały w odpowiednim systemie zgłoszeń. Każda grupa przyjedzie z opiekunem. Pielgrzymi będą mieszkać w naszych domach właściwie tylko w nocy. Trzeba im zaproponować śniadanie, pozostałą część dnia goście spędzą na zajęciach organizowanych przez dekanat i diecezję. Wspólnie będziemy mogli przeżyć niedzielę 24 lipca.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni w Rodakach:

poniedziałek - ul. Długa, strona parzysta, początek od ul. Wiejskiej (ministranci: Paweł Sopęch, Piotr Pandel)
wtorek - ul. Długa, strona nieparzysta, początek od ul. Wiejskiej (ministranci: Tomasz Pandel, Wojciech Kłoda)
czwartek - ul. Ogrodowa, Grabowska, Strażacka, Szkolna, Poprzeczna (ministranci: Piotr Pandel, Paweł Sopęch)
piątek - ul. Bagienna (ministranci: Wojciech Kłoda, Piotr Kruszak)
sobota - ul. Leśna (początek od ul. Bagiennej), Południowa (ministranci: Wojciech Kłoda, Tomasz Pandel)

4. Jest jeszcze kilka egzemplarzy tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

5. W środę o godz. 17.00 w remizie w Rodakach zapraszamy na spotkanie opłatkowe chórzystów zespołu „Rodaczanie” i Rady Parafialnej. Szczególnie członków tego ostatniego gremium zarówno z Ryczówka i Rodak prosimy o przybycie. Gdyby ktoś nie mógł przyjść, bardzo proszę o zgłoszenie tego panu organiście lub mnie. Przypomnę: środa, godz. 17.00, opłatek w remizie dla Rodaczan i członków Rady Parafialnej z Ryczówka i Rodak.

6. Wszystkim życzę dobrej, ciepłej niedzieli i wielu Bożych błogosławieństw w nowym, 2016 roku. Szczęść Boże!