Ogłoszenia duszpasterskie na 27 grudnia 2015 r., Niedziela Świętej Rodziny (kolęda 1)1. W poniedziałek święto Świętych Młodzianków, męczenników. W czwartek o godz. 17.00 nabożeństwo przebłagalno - dziękczynne na zakończenie Starego Roku. Jego uczestnicy mogą uzyskać odpust zupełny. Będziemy się też modlili w intencji zmarłych, którzy od nas odeszli w kończącym się roku. W piątek Nowy Rok - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Dzień Modlitwy o Pokój.

2. We wtorek rozpocznę wizytę duszpasterską czyli kolędę. Bardzo proszę, by zrobić wszystko, co tylko możliwe, by w dniu kolędy być obecnym w domu. Dobrze jest także wyjść po księdza. W ramach przygotowania do kolędy na nakrytym białym obrusem stole powinny się znaleźć świece, które zapalamy, oczekując na księdza, krzyż - pasyjka, Pismo św., talerz z wodą święconą i kropidło. Dzieci i młodzież ucząca się kładą na stole również swoje zeszyty do religii. Woda święcona do zabrania przy wyjściu z kościoła. Kolęda ma m.in. służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby naszej parafii, w tym na spłacenie długów. Część pieniędzy służy też utrzymaniu instytucji diecezjalnych: seminarium duchownego, Kurii, Caritas itd. Wizytę kolędową będę rozpoczynał zazwyczaj około godz. 9.30.

W niektórych domach zostawię w czasie wizyty deklarację przyjęcia pod swój dach uczestników Światowych Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. Gdyby gdzieś jej nie było, a chcielibyśmy przyjąć gości zza granicy, proszę się o tę deklarację upomnieć. Wypełniony dokument przynosimy w jedną z najbliższych niedziel po wizycie duszpasterskiej po Mszy św. do zakrystii.

Program wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni w Rodakach:

wtorek - ul. Skotnicka, Kamienna, Wiejska (ministranci: Tomasz Pandel, Wojciech Kłoda)
środa - ul. Górna, Chechelska, Słoneczna (ministranci: Paweł Sopęch, Piotr Pandel)
sobota (od godz. 14.30) - ul. Wschodnia, Kluczewska, Krótka (ministranci: Roman Pandel, Patryk Ściążko)

3. Jest jeszcze kilka egzemplarzy podwójnego numeru tygodnika „Gość Niedzielny” i miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

4. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia. Wśród nich jest m.in. Mieczysław Binek, mąż pani sołtys Rodak i nasz pan organista Mieczysław Kumela. Wszystkim świętującym życzę wielu Bożych łask i opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

5. W piaskownicy rozmawia dwoje dzieciaków:
- Ile mas lat?
- Nie wiem.
- Pijesz? - Nie. Palisz? - Nie.
- To tsy!

Wszystkiego dobrego na te ostatnie dni 2015 roku. Szczęść Boże!