Ogłoszenia duszpasterskie na 20 grudnia 2015 r., IV niedziela Adwentu1. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Przypominam o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Katolickie tygodniki publikują zresztą potrzebne teksty. W nocy z czwartku na piątek Msza św. zwana Pasterką. Koniecznie zachowajmy tego wieczoru i nocy absolutną trzeźwość. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. W piątek, sobotę i niedzielę Msze św. tradycyjnie o 8.30, 11 i 16.00. W drugi dzień świąt o 11.00 chrzest. W sobotę, dzień św. Szczepana, taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie. W następną niedzielę święto Świętej Rodziny - Jezusa, Maryi i Józefa, modlimy się za wszystkie rodziny naszej parafii.

2. W nocy z czwartku na piątek zapraszam na Pasterkę. Podobnie, jak rok temu poprzedzi ją kolędowanie. O 23.30 będziemy mogli posłuchać najpiękniejszych kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Rodaczanie”.

3. To już ostatnie chwile, by włączyć się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece Caritas kosztują 6 zł, duże - 15. Oczywiście jest to ofiara, więc każda dodatkowa złotówka przeznaczona jest na dzieci objęte opieką Caritas. Po świętach świece proponuję zanieść na groby naszych najbliższych. Niech na żadnym stole nie zabraknie tej świecy.

4. Wizyta duszpasterska czyli kolęda rozpocznie się po przyszłej niedzieli. Tym razem pierwszych odwiedzę mieszkańców Rodak. Szczegółowy za tydzień.

5. Dzisiaj Niedziela Serca dla Parafii. Jutrzejsze ofiary są przeznaczone jako nasz dar dla rekolekcjonisty.

6. Nowe numery katolickich tygodników są podwójne, na dwa tygodnie. W związku z tym inna jest też ich cena: „Niedziela” kosztuje  10 zł., „Gość Niedzielny” - 7 zł. Miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” - 4 zł.

7. W tym tygodniu we wtorek o godz. 10.30 jasełka w szkole w Rodakach, a o 14.15 jasełka w szkole w Ryczówku. We wtorek wieczorem zapraszam panie w Koła Gospodyń Wiejskich w Rodakach i wszystkich chętnych do ubierania choinek. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ryczówku oraz sołtys Ryczówka serdecznie zapraszają dzieci i rodziców do wspólnego ubierania choinki w środę po Roratach. Ozdoby na choinkę zostały wykonane przez dzieci i rodziców na warsztatach plastycznych w szkole i przedszkolu.

8. Już dzisiaj bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu rekolekcji i dekoracji świątecznych: pani Aleksandrze Jaskólskiej, Dorocie i Grzegorzowi Binek, rodzinie Bromblików za przygotowanie szopki, Kołu Gospodyń Wiejskich i strażakom, pani Gabrieli Ekiert, dzieciom z rodzicami, wszystkim którzy na co dzień i od święta angażują się w życie naszej parafii.

9. Dwudniowa, adwentowa pigułka rekolekcyjna na naprawę sumienia to niedziela i poniedziałek. Raz jeszcze dziękuję ks. Markowi Bigajowi za wygłoszone słowo: dzisiaj o godz. 8.30, 11.00 i 16.00. W poniedziałek Msze św. dla dorosłych o 10.00 i 17.00. Zróbmy wszystko, by w jednej z nich uczestniczyć i wysłuchać Słowa Bożego. Sama spowiedź to stanowczo za mało i nie jest czymś dobrym ograniczenie się do niej przed świętami. Msza św. roratnia dla dzieci w poniedziałek o godz. 15.30. Poniedziałek to także dzień spowiedzi: rano od 9.00 i po południu o godz. 15.00 i po przerwie od godz. 16.15. Kto ma bliżej, zdąży się wyspowiadać, pójść na kawę i koniecznie wrócić na Mszę św. Pamiętajmy, że o 17.00 księża już kończą posługę w konfesjonałach, ponieważ muszą wrócić na Msze św. do swoich parafii.

10. W jednym z radzieckich filmów z minionej, komunistycznej epoki bohater opowiadania stwierdza z nostalgią: co to za droga, która nie prowadzi do kościoła. To trochę tak, jak w opowieści nowego kapelana jednego z księży biskupów, który wiózł biskupa do jednej z parafii. Ponieważ nie mógł trafić, zapytał nieco podchmielonego jegomościa przy drodze, gdzie jest kościół. Ten wskazał drogę, ale ksiądz biskup nie wytrzymał, by przechodnia nie upomnieć, że jak będzie tak pił, to nie trafi do Nieba. Na co ten odpowiedział: - A ty trafisz, jak nawet nie wiesz, gdzie jest kościół.

Zapraszam raz jeszcze na rekolekcyjne spotkanie ze Słowem Bożym, Mszę św. i spowiedź. Szczęść Boże!