Ogłoszenia duszpasterskie na 13 grudnia 2015 r., III niedziela Adwentu1. W tym tygodniu: dzisiaj - niedziela „Gaudete” czyli radości ze zbliżającego się święta Bożego Narodzenia; poniedziałek - wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; środa - Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; od czwartku rozpoczyna się druga część Adwentu przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie Kościoła do świętowania Narodzenia Pańskiego.

2. Roratnie dzieci, które nie boją się zimnego kościoła, kochają Matkę Bożą i chcą poznać korzenie polskiego chrześcijaństwa zapraszam na kolejny tydzień naszych Rorat we wtorek, środę, czwartek i piątek. Pamiętajmy tylko, że we wtorek Roraty z racji spowiedzi w Jaroszowcu o godz. 18.00, w środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Oczywiście zapraszam również dorosłych. To jest naprawdę dobrze wykorzystany czas! W sobotę spowiedź adwentowa w Cieślinie.

3. Adwentowy Dzień Skupienia czyli nasze rekolekcje odbędą się w naszej parafii już za tydzień. Program jest w gablotce i w internecie. Już planujmy tak te dni, by posłuchać konferencji, uczestniczyć we Mszy św., wyspowiadać się i znaleźć więcej czasu na modlitwę, zwłaszcza tę w kościele. To taka adwentowa pigułka, zaledwie dwa dni na słuchanie Słowa i korzystanie z sakramentu Miłosierdzia Bożego czyli spowiedzi. Adwentowy Dzień Skupienia poprowadzi ks. Marek Bigaj, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu i kierownik pieszej pielgrzymki z Olkusza na Jasną Górę. W niedzielę Msze św. z naukami tradycyjnie o godz. 8.30, 11.00 i 16.00, po Mszy św. o 11.00 dodatkowo krótkie spotkanie z dziećmi. W poniedziałek Msze św. z naukami dla dorosłych o 10.00 i 17.00, a dla dzieci Msza św. roratnia o godz. 15.30. Ofiary składane na tacę w przyszły poniedziałek przeznaczone będą jako dar dla rekolekcjonisty. Pamiętajmy, aby się wyspowiadać, ale też koniecznie być na Mszy św. w te dwa dni. Z Najśw. Sakramentem odwiedzę chorych przed świętami już w najbliższy czwartek od godz. 9.00, najpierw w Ryczówku, a później w Rodakach. Sąsiadów i członków rodzin proszę, by zgłosili obłożnie chorych po Mszach św. w zakrystii. Przypomnę: chorzy w czwartek od 9.00.

4. Pod hasłem  „Głodni Miłosierdzia” zapłonie świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czyli Caritas. Stanie się ona w naszych rodzinach symbolem solidarności z najbardziej bezbronnymi ofiarami ubóstwa. Wolne miejsce przy wigilijnym stole nie jest tylko pustym gestem, ale w tym symbolu zapalonej świecy jest  mały człowiek - dziecko, któremu przyszliśmy z pomocą. Dzięki świecom corocznie dożywiamy tysiące dzieci w szkołach i świetlicach, zapewniamy im pomoce edukacyjne oraz letni wypoczynek. Ponadto 10 groszy z każdej świecy w Polsce przeznaczane jest na pomoc dzieciom z zagranicy, w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Syrii i Iraku. Świece są dostępne po 6 zł. (mała) lub 15 zł. (duża). Oczywiście jest to minimalna ofiara, każda złotówka pomaga dzieciom - podopiecznym Caritas.

5. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się mieszkańcy Rodak: Karol i Helena Majcher; Jerzy i Halina Szczurkowscy; Aleksander i Krystyna Domagała, Teresa Gomółka. Wielkie „Bóg zapłać” za poświęcony czas i wysiłek.

6. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdą ofiarę. Miesiąc temu złożyliśmy na ten cel 905 zł. 25 gr. i w kopertach 750 zł. W tym tygodniu wymieniony został piec gazowy i instalacja kominowa w Domu Parafialnym. Stary piec uległ awarii i nieopłacalnym była już jego naprawa. Dziękuję za wykonaną pracę państwu Pabis z Ryczówka.
Raz jeszcze proszę o rozwagę wszystkich odwiedzających cmentarz, ponieważ pęknięty jest świerk przy kamiennym ołtarzu i może ulec przewróceniu przy mocnych powiewach wiatru.

7. Dobrego czyli dobrze przeżytego Adwentu wszystkim życzę, raz jeszcze zapraszając za tydzień w niedzielę i poniedziałek na Adwentowy Dzień Skupienia czyli Msze św. z naukami i sakrament pokuty. Szczęść Boże!