Ogłoszenia duszpasterskie na 6 grudnia 2015 r1. W tym tygodniu: dzisiaj zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, nasze ofiary na ten cel możemy złożyć do puszki na ścianie przy wyjściu z kościoła; poniedziałek - wspomnienie św. Ambrożego, biskupa; we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny, zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00; w środę Nowenna do Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

2. Choć czasem mają do kościoła daleko, muszą prosić rodziców lub sąsiadów o podwiezienie, albo idą oświetlając sobie drogę lampionem, choć w kościele jest zimno, a zajęcia dodatkowe sprawiają, że przychodzą bezpośrednio po angielskim, tańcu czy innych zajęciach, to są. Najodważniejsze dzieciaki z naszej parafii. Chcą poznawać korzenie chrześcijaństwa. Zapraszam kolejne dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Roratach. W tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 17.00. Pamiętajmy, by ubrać się bardzo ciepło.

3.  Przedwczoraj obchodziliśmy imieniny Barbar. Wśród nich są m.in. Barbara Wojnar, sołtys Rodak, Barbara Zarębska dbająca o kwiaty w naszym kościele, Barbara Brzezińska, Barbara Płonka i wiele innych pań. Niech Wasza Patronka wyprasza Wam wszelkie potrzebne łaski u Stwórcy.

4. Wójt Gminy Klucze i Rada Sołecka wsi Rodaki serdecznie zaprasza seniorów 60 + i osoby samotne na spotkanie z okazji Dnia Seniora, które odbędzie się 12 grudnia /sobota/ o godzinie 17.00 w świetlicy „Zielone Wzgórza” przy OSP w Rodakach.

5. Adwentowy Dzień Skupienia odbędzie się w naszej parafii za dwa tygodnie. Program jest już w gablotce i w internecie. Już planujmy tak te dni, by posłuchać konferencji, uczestniczyć we Mszy św., wyspowiadać się i znaleźć więcej czasu na modlitwę, zwłaszcza tę w kościele. W tym tygodniu po sąsiedzku spowiedź adwentowa w poniedziałek w Kluczach, a w sobotę w Kwaśniowie.

6. W przyszła niedzielę modlić się będziemy i przygotowywać duchowo do Światowych Dni Młodzieży. Taka niedziela poświęcona temu wydarzeniu będzie raz w miesiącu aż do lipca przyszłego roku.

7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czyli Caritas będą dostępne w naszej parafii już w następną niedzielę. Ofiara za nie: świeca mała - 6 zł., duża - 15. Dzięki nim Caritas naszej diecezji pomaga setkom osób.

8. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców Rodak z ulicy Wiejskiej i Kamiennej. Ponieważ tego dnia jest spowiedź w Cieślinie, poproszę pana kościelnego, by skoordynował prace. I dziękuję za wszelką życzliwość, także za ofiary na kwiaty do ołtarza składane na ręce pani Basi.

9. W najbliższych dniach wymieniony zostanie piec gazowy w Domu Parafialnym, który uległ awarii i nieopłacalnym jest już jego naprawa. Bardzo proszę o rozwagę wszystkich odwiedzających cmentarz, ponieważ pęknięty jest świerk przy kamiennym ołtarzu i może ulec przewróceniu przy mocnych powiewach wiatru.

10. Na koniec przysłowie na ten tydzień: Gdy w adwencie szadź na drzewach się pokazuje, to rok urodzajny nam zwiastuje. I oby tak było. Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!