Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta
Boże Ciało AD. 2019

Zapraszam do udziału w jednodniowej, niezwykłej pielgrzymce do Królewskiego Miasta Sandomierza w sobotę, 1 sierpnia.Zapraszam do udziału w jednodniowej, niezwykłej pielgrzymce do Królewskiego Miasta Sandomierza w sobotę, 1 sierpnia. AKTUALIZACJA: brak wolnych miejsc!

PIELGRZYMKA DO

KRÓLEWSKIEGO MIASTA SANDOMIERZA

odwiedziny miejsc związanych z „Ojcem Mateuszem”

1 sierpnia - sobota

Sandomierz - niezwykłe miasto, położone na siedmiu wzgórzach, dlatego m.in. nazywane jest „Małym Rzymem”. Położone nad Wisłą w początkach średniowiecza uzyskało tytuł „sedes regni picipales” czyli jednego z trzech miast, które stały się siedzibą królewską. Dzisiaj przyciąga swoim średniowiecznym pięknem i… widokami znanymi z serialu „Ojciec Mateusz”.

Co m.in. zobaczymy:

Sandomierz z góry- Bramę Opatowską. Wejdziemy niemal na szczyt wieży nad nią się znajdującej, by zobaczyć panoramę miasta.
- dominikański kościół św. Jakuba z 12 wieku, jeden z pierwszych w Polsce wybudowany z cegły.
- sandomierską katedrę.
- w kaplicy sióstr Szarytek (gdzie będzie też Msza św.) łaskami słynącą figurę Pana Jezusa Frasobliwego, o której wspominają Wincenty Kadłubek i Jan Długosz.
- „Ucho Igielne” czyli wysoką a wąską bramę miejską

Sandomierski zamek
- niezmumifikowane zwłoki 18 - letniej Teresy Morsztynówny, córki wojewody sandomierskiego, spoczywające od 1698 roku w szklanej trumnie.
- Wąwóz Królowej Jadwigi - najpiękniejszy wąwóz spośród lessowych wąwozów sandomierskich, strome ściany półkilometrowego jaru dochodzą do 10 metrów wysokości.
- odbędziemy rejs statkiem po Wiśle, podziwiając miasto z poziomu rzeki.

Sandomierz z poziomu Wisły
- dowiemy się, gdzie naprawdę urzęduje filmowy Ojciec Mateusz, co gotuje jego gospodyni (będzie można nabyć jej książkę kucharską czy np. sandomierskie krówki).
- będzie też chwila czasu wolnego.

Ojciec Mateusz

Po Sandomierzu oprowadzać nas będzie miejscowy historyk i doświadczony przewodnik w jednym Andrzej Skorupski.

Koszt pielgrzymki - 95 zł.

- bilety do zwiedzanych obiektów (kościoły, Brama Opatowska), rejs statkiem po Wiśle, przewodnik, obiad (schabowy lub kurczak, ziemniaki, kompot, surówka), opłaty parkingowe, autokar (do Sandomierza jest ok. 200 km w jedną stronę).

Wyjazd - 1 sierpnia - sobota - godz. 6.00
powrót późnym wieczorem.
Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

Przy zapisie wpłacamy zaliczkę: 20 zł. (resztę 2 tyg. przed wyjazdem). Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zapisu.

W tym miesiącuW tym miesiącu11368
W sumieW sumie2606719

Niedzielny suchar

Ksiądz po kolędzie pyta dziewczynkę:
- A żegnać to ty się umiesz?
- Umiem, proszę księdza: do widzenia.

Najpopularniejsze

Pochmurno