Ogłoszenia duszpasterskie na 29 listopada 2015 r., I niedziela Adwentu1. W tym tygodniu: poniedziałek - święto św. Andrzeja, Apostoła; środa - Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego; piątek - św. Barbary, dziewicy i męczennicy, to także I piątek miesiąca, zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty - 15 minut przed Mszą św. wystawienie Najśw. Sakramentu i spowiedź; w przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. We wtorek rozpoczniemy Roraty. Najmłodszych i nie tylko, twardzieli, którzy nie boją się zimna i wieczorów już zapraszam na Roraty. Zaopatrzmy się w lampiony: papierowe lub ze szkła i metalu, z którymi później wracać będziemy do domu. Roraty dla dzieci w tym tygodniu we wtorek, środę, czwartek i piątek o 17.00. Zapraszam razem z rodzicami, dziadkami, ciociami i wujkami. W tym roku będziemy poznawać będziemy znanych Polaków, których życie było owocem Chrztu św.: od Mieszka I do św. Faustyny. Zapraszam! Pamiętajmy, by ubrać się bardzo ciepło.

3.  Pani Barbarze Zarembskiej z mężem Jarosławem dziękuję za przygotowanie wieńca adwentowego. Jego poświęcenie razem z  lampionami będzie miało miejsce na pierwszych Roratach. Dziękuję też za posprzątanie starego kościółka św. Marka: Zdzisławie i Grzegorzowi Francikom; Damianowi Surmie i Janowi Szostek dziękuję za wywiezienie sprzed kościółka liści. Ofiary na kwiaty do kościoła złożyli mieszkańcy ul. Długiej w Rodakach: Bogdan Kurek, Władysław Trzewiczek, Zdzisława Pandel, Viola Wieczorek i Janina Krzykawska. „Bóg zapłać”.

4. Na najbliższy piątek z racji wspomnienia św. Barbary ks. bp Grzegorz Kaszak udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W zamian za to trzeba spełnić jakiś uczynek miłosierdzia.

5. Zaczynamy Adwent - czas oczekiwania na przyjście Pana. Bardzo ważny czas. A co na to stare polskie przysłowia? Otóż: Kto się zaleca w adwenta, ten będzie miał żonę na święta. Kto ziemię w adwent pruje, ta mu trzy lata choruje.

Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!