Ogłoszenia duszpasterskie na 22 listopada 2015 r.1. W tym tygodniu: dzisiaj po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi; wtorek - św. Andrzeja Dung-Lac, kapłana i towarzyszy męczenników; środa - Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w Polsce obchody 1050-lecia przyjęcia przez nasz kraj Chrztu św. W sobotę przedstawiciele naszej parafii w Sosnowcu odbiorą świecę symbolizującą ten sakrament, która zostanie wniesiona uroczyście u nas w niedzielę na sumie. Odnowimy też wtedy przyrzeczenia chrzcielne. Zachęcam, by na tę Mszę św. przynieść nasze świece chrzcielne lub gromnice.

2. Za nieco ponad tydzień rozpoczniemy Roraty. Najmłodszych i nie tylko, twardzieli, którzy nie boją się zimna i wieczorów już zapraszam na Roraty. Ten tydzień jest po to, by zaopatrzyć się w lampiony: papierowe lub ze szkła i metalu. A roratnią piosenkę znajdziemy w najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”.

3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu przyszłego roku.

4. Wczoraj w sprzątanie kościoła włączyli się mieszkańcy ul. Długiej w Rodakach: Teresa Kidawa, Leokadia Wesołowska, Anna Mrówka, Danuta Łydka, Anna Fiszauf, Jan Mogiła. Wielkie „Bóg zapłać” za poświęcony czas i wysiłek mimo nienajlepszej pogody.

5. Z powodu kilkudniowej niedyspozycji zdrowotnej pan organista dotrze z poświęconymi opłatkami do pozostałych domów naszej parafii kilka dni później, niż to było zapowiedziane.

6. Starosta Olkuski informuje, że na terenie powiatu olkuskiego pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników energetyki i gazowni, którzy pod pozorem legalizacji liczników energii elektrycznej i paliwa gazowego wymuszają podpisy na dokumentach, które następnie w całości zabierają.

7. Polecam nowe numery naszych gazet. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy kalendarz ścienny na przyszły rok ze zdjęciami papieża Franciszka. Do „Małego Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z przebojami spotkań roratnich w naszych kościołach z ostatnich 11 lat. Jest też piosenka tegoroczna. Ceny gazet nie uległy zmianie.

8. Dzisiaj autentyczna opowieść z przedwojennych tzw. wyższych sfer:

Mówi pani do swojej służącej:
- Kupisz, Marysiu na targu kurę i z jednej połowy zrobisz dzisiaj dla pana potrawkę, a drugą zostawisz na jutro.

Marysia potwierdziła, że zrozumiała. Jednak po chwili pani mówi do Marysi:
- Cóż tak dumasz nad tą kurą, Marysiu?

Marysia:
- A bo ja nie wiem, proszę pani, jak zabić pół kury, żeby na jutro zostawić drugie pół…

Dzisiaj takich problemów większość z nas nie ma, po prostu idzie się tam, gdzie codziennie niskie ceny i kupuje zamrożoną kurę na tacy.

Dobrej niedzieli wszystkim życzę. Szczęść Boże!