Ogłoszenia duszpasterskie na 8 listopada 2015 r.1. Dzisiaj zakończenie Oktawy uroczystości Wszystkich Świętych. Modlimy się również intencji chrześcijan prześladowanych w Syrii, Iraku, Egipcie oraz w innych krajach. Można im też pomóc materialnie wrzucając swój dar finansowy do puszki przy wyjściu z kościoła. Ofiary z tego tygodnia przeznaczone są z niej właśnie na ten cel.

2. W tym tygodniu: poniedziałek - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; wtorek - wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; środa - św. Marcina z Tours, biskupa; czwartek - św. Jozafata, biskupa i męczennika; piątek - wspomnienie pierwszych męczenników polskich: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

3. W środę, 11 listopada narodowe Święto Niepodległości. W intencji naszej Ojczyzny modlić się będziemy tego dnia w czasie dwóch Mszy św. do wyboru: o 9.00 i 17.00, zapraszam. Może warto tego dnia wywiesić biało - czerwoną flagę, jako wyraz naszego patriotyzmu. Wieczorem także Nowenna do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

4. Dbajmy o nasz cmentarz. Na bramie cmentarnej jeszcze tylko dzisiaj i jutro wywieszona będzie puszka, do której możemy wrzucić roczną ofiarę za wywóz śmieci. Do tej pory znalazło się tam ok. 400 zł. W samym tylko ostatnim tygodniu wywiezionych zostało 14 kontenerów śmieci, koszt wywozu jednego z nich: 69 zł.

5. Za kilka dni w gablotce parafialnej i na stronie internetowej pojawi się lista z wypominkami rocznymi i półrocznymi, by każdy mógł sprawdzić, czy nie ma na niej błędów.

6. „Bóg zapłać” za prace przy sprzątaniu liści Grzegorzowi Słocie, a za prace elektryczne Stanisławowi Pandlowi. W sobotę za dwa tygodnie czyli 22 listopada już dzisiaj zapraszam do sprzątania kościoła i terenu wokół niego mieszkańców Rodak z ul. Długiej. Z kolei w niedzielę za tydzień Niedziela Serca dla Parafii, będzie można w miarę możliwości złożyć swój dar na prace remontowe. Miesiąc temu zebraliśmy 929 zł. 70 gr. i 250 zł. w kopertach.

7. Polecam nowe numery tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięcznik dla młodzieży i dzieci „Mały Gość Niedzielny”.

8. Na koniec historyjka z Zakopanego dla tych, którzy do wstawania potrzebują budzika:

Turysta wynajął kwaterę u górala. Przed snem pyta bacę:
- Macie tu może budzik?

- Eee, panocku, nas to kogut budzi.
- Dobrze, to powiedzcie mu, że ja zamawiam budzenie na dziewiątą.

Dobrego tygodnia. Szczęść Boże!