Ogłoszenia duszpasterskie na 1 listopada 2015 r., Wszystkich Świętych1. Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.30 i 11.00. Po tej drugiej Mszy św. wyruszymy z kościoła w uroczystej procesji na nasz cmentarz parafialny trasą, którą zawsze idziemy, towarzysząc zmarłym w ostatniej ziemskiej drodze. W czasie drogi odmawiać będziemy różaniec za zmarłych, czytane też będą wypominki oktawalne. Jeśli pozwoli pogoda, w procesji pójdziemy na cmentarz także 8 listopada, na zakończenie Oktawy Wszystkich Świętych. W poniedziałek, 2 listopada zapraszam na jedną z dwóch Mszy Świętych: o godz. 8.30, a po południu o 16.30 Różaniec za zmarłych i Msza św.

2. Od 1 do 8 listopada włącznie nawiedzając cmentarz, będąc po spowiedzi, przyjmując Komunię św. i modląc się w intencjach Ojca św. możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłego.

3. W czasie oktawy Wszystkich Świętych ustawiony będzie w kościele paschał i figura Zmartwychwstałego. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 16.30 zapraszam na różaniec za zmarłych z czytanymi wypominkami oktawalnymi. Po nim także codziennie Msza św. Symbolem naszej modlitwy za zmarłych, których grobów nie jesteśmy w stanie odwiedzić lub nie wiemy, gdzie się znajdują może stać się zapalony znicz pod krzyżem misyjnym przed kościołem. Wypominki przyjmuję do 8 listopada włącznie.

4. Dbajmy o nasz cmentarz. Na bramie cmentarnej jest wywieszona puszka, do której możemy wrzucić roczną ofiarę za wywóz śmieci. Może to być 10, 20 lub 30 zł., ile kto może, ale niech to będzie nasz dar od rodziny z każdego grobu. Regulamin cmentarza wywieszony będzie przez najbliższe dni w gablotce przed kościołem, jest też na naszej parafialnej stronie internetowej.

5. Błogosławieństwa to nie droga dla nielicznych, ale dla każdego; błogosławieństwa spełniają się jednak w życiu tego, kto poszedł za Panem i stał się Jego uczniem. To Prawo Królestwa Bożego i pewny przepis na to, jak stać się świętym. Zatem wszystkim życzę dzisiaj z całego serca świętości w dzień imienin każdego z nas. Szczęść Boże!