Ogłoszenia duszpasterskie na 23 czerwca 2019

1. Dzisiaj Dzień Ojca. Wszystkim Tatusiom, Tatom i Ojcom składamy najlepsze życzenia. W poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w środę Nowenna do NMP Częstochowskiej; w czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała: po Mszy św. o 18.00 uroczysta eucharystyczna procesja wokół świątyni z Litanią do Serca PJ, którą odmówimy przy kamiennym ołtarzu przed kościołem, a po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów; w piątek – uroczystość Najśw. Serca PJ, odpust w Kwaśniowie, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, taca na działalność Stolicy Apostolskiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia.

2. Zapraszam do wspólnej modlitwy Litanią do Najśw. Serca PJ przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek o godz. 18.00.

3. Za nami Boże Ciało. Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom uroczystości za modlitwę, skupienie, udział w procesji. Szczególnie dziękuję wykonawcom przepięknych czterech ołtarzy. „Bóg zapłać” za trud, pomysł i wykonanie. Jeśli możemy, przyjdźmy w środę na 18.00, by pomodlić się za budowniczych ołtarzy. Dziękuję także ofiarnym strażakom, paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, chórzystom, którzy towarzyszyli procesji śpiewem i modlitwą po raz pierwszy z Mateuszem. Dziękuję też ministrantom, dzieciom sypiącym kwiaty i pani katechetce. Jeszcze raz: wszystkim wielkie „Bóg zapłać”!

4. W niedzielę 14 lipca po Mszach św. dyżurować będą kwatermistrzowie pielgrzymki z Andrychowa. Rodziny, które chciałyby przyjąć kilka dni później pielgrzymów pod swój dach, będą mogły ten fakt zgłosić w kościele.

5. W tym tygodniu w środę, czwartek, piątek i sobotę kancelaria będzie nieczynna!

6. W "Gościu Niedzielnym" opowieść o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana. W "Niedzieli" rozmowy z księżmi, jak dzisiaj wygląda duszpasterstwo czyli "Może być trudniej. Wytrzymamy". A w "Małym Gościu Niedzielnym"  silikonowa opaska na rękę. Zainteresujmy się tymi artykułami.

7. Na koniec niedzielny suchar:

Rozmawia dwóch mężczyzn: - Śniła mi się twoja żona.
- Poważnie? A co mówiła?
- Nic. Milczała.
- To nie była moja żona.

Dobrego tygodnia i wielu sympatycznych spotkań i rozmów. Szczęść Boże!