Koniec roku

Dobrze jest dziękować Bogu. Za kolejny Rok Szkolny także. Uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, rodzice, pracownicy  obu naszych szkół uczynili to 19 czerwca w czasie porannej Mszy św.

Ks. Jarosław Kwiecień, proboszcz parafii, zaproponował, by w czasie wakacji powalczyć z lenistwem. Także tym duchowym, przez który najczęściej opuszczamy niedzielne spotkanie z Panem na Mszy św. i codzienną modlitwę. – Zapamiętajcie też i jak najczęściej używajcie, także w relacjach z Panem Bogiem, dwa słowa: dziękuję i proszę. Dziękuję za dziesięć miesięcy nauki. I proszę o szczęśliwe wakacje i to co po nich – mówił ks. Jarosław. Katechetka Irena Lelakowska wręczyła ośmioklasistą dyplomy ukończenia nauki religii w zakresie podstawówki. – I zdobywajcie wiedzę o Bogu dalej, na katechezie w szkole średniej – zachęcała.

Po Mszy św. uczniowie i nauczyciele przeszli do szkoły w Ryczówku i Rodakach. Tkam był czas na wręczenie świadectw, akademie i dzielenie się wakacyjnymi planami.