Marsz dla ŻyciaW niedzielę, 9 czerwca, w Będzinie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zaproszenie na to wydarzenie wystosował bp Grzegorz Kaszak.

Sosnowiec, 31 maja 2019 r.

ZAPROSZENIE BISKUPA SOSNOWIECKIEGO GRZEGORZA KASZAKA DO UDZIAŁU W IX MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

Umiłowani Diecezjanie!

W niedzielę 9 czerwca ulicami ponad sześćdziesięciu polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. W tę ogólnopolską akcję włączają się także obrońcy życia i tradycyjnego modelu rodziny z Będzina, organizując po raz dziewiąty taki Marsz. W tym roku wyruszy on na ulice Będzina pod hasłem: „Rodzina nadzieją Europy”.

Kochani, całym sercem zachęcam Was do udziału w tej inicjatywie. W obliczu nasilającego się ataku na tradycyjny model rodziny oraz szerzącej się homopropagandy, pokażmy, że jesteśmy obrońcami tradycyjnych wartości. Poprzez udział w Marszu dajmy temu publicznie świadectwo.

Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele pw. św. Faustyny Kowalskiej na osiedlu Górki Małobądzkie od modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, podczas której powierzymy polskie i europejskie rodziny Jezusowi Miłosiernemu. Następnie ze śpiewem, przy akompaniamencie orkiestry dętej przejdziemy do parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Tam na placu kościelnym odbędzie się „Józefiada”, czyli rodzinny piknik, podczas której członkowie Akcji Katolickiej przeprowadzą m.in. konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Święty Józef opiekunem rodzin”. Będą też inne atrakcje oraz smakołyki dla najmłodszych. U pielęgniarek ze Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” będzie można zmierzyć poziom cukru we krwi oraz ciśnienie tętnicze. Będzie też stoisko z książkami chrześcijańskimi i dewocjonaliami przygotowane przez sklep fundacji „Świętego Brata Alberta”. Wydarzeniu towarzyszyć będą występy zespołu młodzieżowego „Pielgrzym” oraz zespołu folklorystycznego „Grodźczanie”.

Uczestnicy Marszu będą też mogli złożyć podpisy pod petycją do premiera Polski w sprawie jak najszybszego wypowiedzenia przez Polskę Konwencji Stambulskiej, tzw. konwencji „antyprzemocowej”, i przyjęcie w to miejsce międzynarodowej Konwencji Praw Rodziny.

Kochani, bardzo proszę, włączcie się w tę cenną inicjatywę. Zachęćcie do udziału w niej bliskich i znajomych.

Do zobaczenia na wspólnej modlitwie i w marszowym korowodzie w niedzielę 9 czerwca 2019 roku.

Wasz Biskup
+ Grzegorz