Warto!

Seminarium to miejsce niezwykłe. Tu przyszli księża studiują teologię i filozofię, ale także formują swoje dusze, by jak najlepiej służyć Chrystusowi i Jego Kościołowi.

Brzmi to strasznie poważnie, ale Seminarium to wspólnota wspaniałych młodych ludzi z ich radościami, szaleństwami, dylematami i problemami. Oni najlepiej wiedzą, że odpowiedzenie na głos powołania kapłańskiego to dobry wybór.

Egzamin dla kandydatów do Seminarium odbędzie się 6 lipca oraz 14 września o godzinie 10.00. Kandydaci powinni zgłosić się do Seminarium, przedstawiając następujące dokumenty: Akt chrztu i świadectwo bierzmowania, świadectwo ukończenia szkoły średniej, świadectwo maturalne, świadectwo zdrowia, opinię księdza proboszcza i katechety, podanie o przyjęcie, życiorys i pięć fotografii. Zachęcamy do kontaktu z Seminarium i rozmowy z przełożonymi, którzy pomogą w podjęciu decyzji!
 
Zachęcamy do wytrwałej modlitwy
o powołania oraz w intencji naszych kleryków!