Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in.:

Matki z oddaniem [Franciszek Kucharczak]
Matka przytulająca dziecko – czy może być wymowniejszy przykład miłości? Może być: matka, która dla dobra dziecka wypuszcza je z objęć – przekonuje Franciszek Kucharczak podając przykłady, w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci. Zaufały, że Boże scenariusze są najlepsze i że Bóg zatroszczy się o ich dzieci lepiej niż one same.

Od nas słusznie wymaga się więcej [Andrzej Grajewski]
Prymas Polski abp Wojciech Polak, delegat KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży mówi w wywiadzie o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w kontekście afer pedofilskich. „To, że w przeszłości nie mieliśmy odpowiedniej świadomości, właściwych narzędzi prawnych i nie działaliśmy wystarczająco radykalnie, jest faktem. Dlatego potrzeba, aby nasza reakcja wobec osób skrzywdzonych była szybsza, pełniejsza i z jeszcze większą empatią. Abyśmy nie czynili tego nigdy za późno” – stwierdza.

Miarka się przebrała [Maciej Kalbarczyk]
Fizjoterapeuci to kolejne strajkujące środowisko. Pozostają jedną z najbardziej niedocenianych grup zawodowych. Mają nadzieję, że rozpoczęty na początku maja protest polepszy ich sytuację. Niskie wynagrodzenie nie pozwala wielu specjalistom nie tylko na godne życie, ale także na podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Wielu z nich pracuje na dwóch, a nawet trzech etatach. Niektórzy szukają szczęścia za granicą.

Matki świętych

• w jaki sposób mamy świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci

PONADTO W "GOŚCIU":

• o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół mówi abp Wojciech Polak

•  o sytuacji fizjoterapeutów, kolejnego protestującego środowiska