Nowy "Gość"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym”

Owce nie pachną [Marcin Jakimowicz]
„Ksiądz ma nie tylko prowadzić do celu, jakim jest Bóg, ale być w tym prowadzeniu towarzyszem. Jest gwarantem, że człowiek w drodze do Boga nie jest samotny”, mówi ks. Wojciech Węgrzyniak, biblista i ceniony rekolekcjonista

Czy wszystko się spełniło? [Franciszek Kucharczak]
Maryja w Fatimie przekazała, że prawdziwą katastrofą jest grzech, a ratunkiem – nawrócenie. „Łudziłby się ten kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona” – stwierdził Benedykt XVI. Wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię. Modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji.

Terminarz Breżniewa [Andrzej Grajewski]
13 maja 1981 r. nie był rutynowym dniem dla Breżniewa. To był jedyny dzień w ciągu blisko 18 lat spędzonych na szczytach władzy, kiedy jego uwagę pochłaniało nie działanie, ale być może czekanie na coś, co miało się wydarzyć.Jeśli sowieckie służby stały za przygotowaniem zamachu, Leonid Breżniew musiał o tym wiedzieć.

Zgliszcza [Tomasz Rożek]
Po strajku nauczycieli pozostało z jednej strony ogromne rozgoryczenie środowiska nauczycielskiego, z drugiej utrata zaufania i autorytetu szkoły. Szkoła z miejsca oderwanego od polityki stała się polem minowym. Nauczyciele mają prawo dobrze zarabiać. Tak samo jak pielęgniarki czy ratownicy medyczni. Czy mają oni jednak prawo do każdej formy protestu?

O tajemnicach fatimskich

• Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?

PONADTO W "GOŚCIU":

• rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół

• o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II