Rocznica Pierwszej Komunii

Alleluja biją dzwony
Alleluja echo głosi
Chrystus, bowiem Zmartwychwstały
W serca nasze pokój wnosi.

Wszyscy o sobie możemy powiedzieć, że wierzymy. Jednak na ile nasza wiara jest mocna? To sprawdza się w konkretnych sytuacjach. Gdy przychodzi próba wiary. Najwięcej o tej wierze świadczą męczennicy. Jak silna musi być wiara w sytuacji cierpienie, tragedii śmierci, wielki kłopotów?

Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy, nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się być dalekie, pokoju, który koi, kiedy wszystko wyprowadza z równowagi, wiary, która daje oparcie, kiedy bezradność przeraża.

ks. Jarosław Kwiecień

W tym miesiącuW tym miesiącu7325
W sumieW sumie2602676

Niedzielny suchar

Ksiądz proboszcz przygotowuje dzieci do egzaminu, który ma być składany przed ks. dziekanem. Obok innych szczególnie na tę okazję przewidzianych reguł zachowania wbija im do głowy, by każdą odpowiedź kończyły zwrotem: "księże Dziekanie!".
Dostojny egzaminator pyta dzieci o grzech pierworodny i jego następstwa. Otrzymuje następującą odpowiedź:
- Pan Bóg powiedział do węża: "Jesteś przeklęty pomiędzy wszystkimi zwierzętami ziemi... księże Dziekanie!   Na brzuchu będziesz się czołgał... księże Dziekanie i proch będziesz jadał po wszystkie dni twego żywota... księże Dziekanie!"

Najpopularniejsze

Pochmurno