Noc konfesjonałów

W nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, w godz. od 20.00 do 6.00 odbędzie się akcja duszpasterska „Noc konfesjonałów”. Skupi się ona na adoracji Najświętszego Sakramentu i czuwaniu wraz z Jezusem, podczas którego sprawowany będzie sakrament pokuty i pojednania. Celem niniejszej akcji jest przede wszystkim próba wyjścia naprzeciw ludziom zabieganym, zapracowanym, żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie im uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Kościoły w których odbywa się Noc Konfesjonałów oraz dekanaty, które pomagają w posłudze w konfesjonałach w tym czasie:

• Będzin: kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa /w ramach dekanatu/
• Dąbrowa Górnicza: bazylika NMP Anielskiej Pomaga Dekanat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dąbrowie Górniczej
• Dąbrowa Górnicza: kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego /w ramach dekanatu/
• Jaworzno: kościół pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny. Pomaga Dekanat Podwyższenia Krzyża Świętego w Sławkowie
• Jaworzno: kościół pw. NMP Nieustającej Pomocy. Pomaga Dekanat Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Sosnowcu,
• Sosnowiec: kościół pw. św. Barbary
• Sosnowiec: bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia NMP. Pomaga Dekanat Świętego Tomasza Ap. W Sosnowcu
• Olkusz: bazylika św. Andrzeja Ap. Pomaga Dekanat Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej
• Wolbrom Święta Katarzyna / w ramach dekanatu/
• Czeladź św. Stanisława / w ramach dekanatu/