Ogłoszenia duszpasterskie na 7 kwietnia 2019 – V niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Na drogach przygotowania do Zmartwychwstania Pańskiego prowadzi nas w tym roku ks. Marcin Paś z diecezji gliwickiej. Dzisiaj Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o 11.00 krótkie spotkanie z dziećmi. W środę Msza św. dla dzieci i młodzieży z obu naszych szkół o godz. 11.00. Podobnie w czwartek, piątek i sobotę. Dorosłych zapraszam w czwartek, piątek i sobotę. W czwartek Msze św. rekolekcyjne o 9.00 i 18.00, w piątek o godz. 9.00. O godz. 18.00 spotykamy się przy ul. Laski w Ryczówku, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. Dorośli mogą zabrać świece. Dzieci zapraszam tego dnia po raz drugi do kościoła. Niech na to wydarzenie przygotują pod kierunkiem pani katechetki nieduże krzyże z połączonych dwóch kawałków drewna, które poniosą w czasie nabożeństwa, a na koniec złożą przed ołtarzem. Jeśli będą zmęczone, dzieci nie muszą już zostawać na Mszy św., bo ta jest dla dorosłych. Do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej w swoich strojach zachęcam panie z Kół Gospodyń Wiejskich i strażaków. Druhów z Ryczówka proszę, by pół godziny przed rozpoczęciem nabożeństwa przyjechali do kościoła i zadbali o krzyż, który poniesiemy w procesji. W sobotę Msza św. z namaszczeniem chorych dla ludzi chorych i tych, którzy ukończyli 60 rok życia. Msza św. na zakończenie rekolekcji w sobotę o godz. 17.00. Sobota to również dzień spowiedzi. Kapłani będą spowiadać przed Mszami św. Serdeczna zachęta: nie ograniczajmy rekolekcji tylko do sakramentu pokuty. Ofiarujmy ten czas przede wszystkim dla swojego dobra. Nie można Panu Bogu wyliczać każdej poświęconej mu minuty! Dokładny program rekolekcji jest w gablotce i w internecie.

2. W tym tygodniu odwiedzę z Najśw. Sakramentem chorych. Wizytę rozpoczynać będę od godz. 15.00: w poniedziałek w Ryczówku, w środę w Rodakach. Dziękuję za pomoc p. Stanisławowi Pandlowi. Chorych można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii.

3. Z tyłu kościoła jest wystawiony krzyż adoracyjny. Jest też skarbona, do której można wrzucić swój dar na kwiaty do Grobu Pańskiego. „Bóg zapłać”. Ks. Michał Borda ofiarował dla naszej parafii kryształowe naczynko liturgiczne - vasculum. To naczynie liturgiczne z wodą przy tabernakulum. Służy do obmywania palców przez szafarza po udzieleniu Komunii świętej.

4. W przyszłą niedzielę będą do nabycia Chlebki Miłości. Ten mały chlebek kosztuje 5 zł. Jednak, kupując ten chleb, dajecie jeszcze dwa chleby dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się nasza diecezjalna Caritas. W Wielką Sobotę możecie przynieść go w koszyczku ze święconką. Sugerowana ofiara za chlebek 5 zł. Każda złotówka to pomoc najbiedniejszym!

6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do dwóch miejsc związanych ze św. Janem Pawłem II: Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Data wyjazdu: 15 czerwca (sobota): godz. 7.30 - wyjazd sprzed kościoła; Msza św. w sanktuarium w Kalwarii i zwiedzanie z przewodnikiem. Później Droga Krzyżowa tzw. Dróżkami Pana Jezusa i czas wolny. Przejazd do Wadowic, zwiedzanie z przewodnikiem bijącego rekordy popularności multimedialnego Muzeum Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach. Koszt przejazdu, przewodnika w Kalwarii i biletu do Muzeum w Wadowicach: dorośli - 60 zł., dzieci - 55 zł. Zapisy po Mszach św. i w tygodniu w kancelarii.

7. Do „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta DVD z filmem fabularnym „Ignacy Loyola”. To doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Cena „Gościa” mimo dołączonej płyty nie zmieniła się i wynosi, podobnie jak „Niedzieli”, 5 zł.

8. W najbliższy wtorek Msza św. z racji spowiedzi w Jaroszowcu o godz. 18.30. W Niedzielę Palmową u pań z Koła Gospodyń Wiejskich będzie można nabyć palmy. Procesja z palmami na początku Mszy św. o godz. 11.00.

9. Osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie Grobu Pańskiego w Wielkim Tygodniu, do czego namawiam, proszę o kontakt.

10. Raz jeszcze zachęcam do refleksji rekolekcyjnej. Życzę bogatego w przeżycia duchowe tygodnia. A solenizantom i jubilatom życzę wielu łask. Szczęść Boże!