List z Imbramowic

Jestem przeoryszą klasztoru Sióstr Norbertanek w Imbramowicach położonego na pograniczu diecezji kieleckiej i sosnowickiej (7 km od parafii Zadroże). Wraz z moją rodzoną siostrą, z którą dzielę drogę powołania zakonnego w tym samym klasztorze, pochodzimy z Sosnowca, z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

Obecnie jako wspólnota klauzurowa zmagamy się z bardzo trudnym remontem budowli kościelno-klasztornej, która jest też miejscem kultu Pana Jezusa Cierpiącego. (...) W maju ubiegłego roku - przytłoczona głazem strapień finansowo- budowlanych - zwróciłam się z prośbą do JE Ks. Biskupa Ordynariusza Grzegorza Kaszaka z serdeczną prośbą o przeznaczenie zbiórki z Dnia Życia Konsekrowanego z tutejszej Diecezji na rzecz naszego klasztoru, na co uzyskałam bardzo łaskawą zgodę. (...)

Pozostaję wraz z moją wspólnotą z wyrazami szacunku oraz pamięci modlitewnej w wszystkich intenqach Księdza Proboszcza oraz całej Drogiej Wspólnoty Parafialnej tutejszego Kościoła.

Szczęść Boże!

s. Faustyna Maria Przybysz