Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta
Boże Ciało AD. 2019

DziełoMamy 2500 stypendystów i każdemu z nich trzeba poświęcić sporo czasu poprzez obozy, spotkania, formację i rekolekcje - mówi w rozmowie KAI ks. Dariusz Kowalczyk. Członek zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W najbliższą niedzielę obchodzony będzie XV Dzień Papieski, podczas którego do puszek, także w naszej parafii, zbierane będą pieniądze na pomoc stypendystom fundacji.

- Pomników Jana Pawła II, zwłaszcza w Polsce, stworzono bardzo wiele. Przypominają nam o naszym ukochanym Papieżu. Zwykle tworzy się je ze spiżu. Po odsłonięciu i poświęceniu są ukończone. „Żywy pomnik” jest całkiem inny. Naszym monumentem są młodzi ludzie, z ich długą drogą formowania duchowego, moralnego i edukacji. Każdemu z nich trzeba poświęcić sporo czasu poprzez obozy, spotkania, formację i rekolekcje. Tu nie można przeżyć jednego dnia bez troski o stypendystów, organizowane projekty i zebranie dostatecznej ilości środków materialnych potrzebnych do realizacji wszystkich naszych dzieł.

KAI: Czasem zbiórki „Dzieła Nowego Tysiąclecia” są nazywane katolickim WOŚP-em. Co odróżnia Was od inicjatywy Jerzego Owsiaka?

- Nasze działanie ma zupełnie inne motywacje. Od samego początku chodziło nam o wcielanie w życie społecznego nauczania Papieża Jana Pawła II przede wszystkim w dziedzinie wychowania młodzieży. Nigdy nie mówimy w Fundacji „Róbta, co chceta”. Nasz sposób formacji nie opiera się na popularnym w latach 90. programie „Luz”. Mamy integralne podejście do formacji młodych. Pomoc materialna jest bardzo potrzebna, ale to nie wszystko. To nie wystarcza. Trzeba zrobić coś więcej i to właśnie staramy się realizować. Nasz program to: coś dla duszy i coś dla ciała - doświadczenie Boga, więzi międzyludzkie, promocja trzeźwego stylu życia, działania prospołeczne, nauka, sport i wspólna zabawa. Co z tego jest najważniejsze? Wszystko. Wszystko jest w pewnym sensie ważne.

W tym miesiącuW tym miesiącu9711
W sumieW sumie2617067

Niedzielny suchar

Starego zakonnika zapytano kiedyś:
- Dlaczego, ojcze, kiedy twój towarzysz w zakonnej celi śpiewa psalmy, ty zawsze jesteś przy oknie?
Odpowiedział:
- Nie chcę, by myślano, że go torturuję...

Najpopularniejsze

Pochmurno