"Gość Niedzielny"

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. bezpłatny dodatek: obrazek z modlitwą żony za męża.

Bóg poza kościołem [ks. Rafał Skitek]
Pozbywanie się kościołów i zmiana ich przeznaczenia nie jest nowym zjawiskiem. W dobie galopującej sekularyzacji nabiera jednak szczególnego znaczenia. Zdarzają się przypadki nadużyć w związku z desakralizacją kościołów. O tym, jak postąpić z nieużywanym kościołem, mówi watykańska instrukcja „Bóg już tu nie mieszka”.

Bóg się odsłania [Franciszek Kucharczak]
Nie wiemy, ilu ich było i czy byli królami – a właściwie to nic nie wskazuje na to, że nimi byli. O ich przybyciu do nowo narodzonego Jezusa czytamy w Ewangelii wg św. Mateusza. Brak bliższych danych sprawił, że wizyta mędrców w Betlejem w miarę upływu lat obrastała w legendy. Pokłon Trzech Króli zapowiada uznanie w Jezusie Zbawiciela wszystkich ludzi, niezależnie od tego, kim są.

Jak smakuje sakrament [Marcin Jakimowicz]
Coraz więcej par decyduje się na życie poza sakramentami Kościoła. Nie chodzi o te pary, które mają prawne „przeszkody”, ale o te, które nawet nie pomyślały o tym, by ślubować sobie przed ołtarzem. Kiedy młodzi odkładają ślub, twierdząc, że nie mają pieniędzy, jest to najprawdopodobniej temat zastępczy.