Ogłoszenia duszpasterskie na 4 października 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; środa - NMP Różańcowej, o godz. 17.30 zapraszam na nabożeństwo różańcowe i Nowennę do NMP Częstochowskiej, to także 7 rocznica śmierci ks. bp Adama Śmigielskiego; piątek - bł. Wincentego Kadłubka.

2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II jest fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, która z ofiar zbieranych w ten dzień organizuje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do specjalnych puszek na ten cel.

3. Serdecznie zapraszam na październikowe nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: poniedziałek (bez Mszy św. - prowadzi pani Barbara), godz. 17.30; wtorek - sobota (wystawienie Najśw. Sakramentu), godz. 17.30; niedziela - po Mszy św. o godz. 16.00. Dzieci szczególnie zapraszam we wtorki i czwartki. Znajdźmy czas i chęć, by przynajmniej raz w każdym tygodniu w takim nabożeństwie uczestniczyć.

4. Powoli dobiega końca ocieplanie Domu Parafialnego.

5. Zapraszam członków Rady Parafialnej na dzisiejsze spotkanie, które rozpocznie się po popołudniowej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym czyli kilka minut po godz. 17.00 na plebanii.

6. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 9.00. Zapraszam mieszkańców Ryczówka z ulic: Leśnej, Polnej, Partyzantów, Stawowej i części Górnej w pobliżu tych ulic. Kto nie może przyjść, może złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarza na ręce p. Barbary Zarębskiej lub w zakrystii. Dbajmy wspólnie o nasz kościół!

7. Od przyszłej niedzieli będzie można już zamawiać Msze św. na przyszły rok. Będzie też można rezerwować np. termin i godzinę ślubu.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na przyszły rok wydane przez „Gościa Niedzielnego”. Przedstawiają one najpiękniejsze i najbardziej znane obrazy Pana Jezusa i Matki Bożej. Koszt kalendarza: 6 zł.

9. Na koniec dzisiaj historia niekoniecznie tylko z wyższych sfer.
Rozmawia dwóch hrabiów: - Drogi przyjacielu, zapraszam cię dziś wieczór do mnie na skromną herbatkę z koniakiem. A propos - pijasz herbatkę z koniakiem czy bez?
- Z koniakiem, mój drogi, ale bez herbaty.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!