W diecezji: św. Faustyna (wideo)Pną się mury wciąż do góry świątyni w parafii św. Faustyny w Będzinie. Proboszczem jest tam ks. Gerard Małodobry, który kiedyś głosił w Rodakach rekolekcje.

Parafia pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie została ustanowiona 15 września 2005 r. przez biskupa sosnowieckiego Adama Śmigielskiego SDB. Pierwszym proboszczem został ks. Antoni Kazior. Początkowo do sprawowania kultu służyły pomieszczenia byłej fabryki obuwia "Chełmek", które pobłogosławił 2 października 2005 r. biskup sosnowiecki. Obecnie, na zakupionej przez parafię działce budowlanej, usytuowana została - ofiarowana przez Parafię pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Sosnowcu-Borze - kaplica, którą pobłogosławił 7 października 2007 r. biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB. Trwają prace przy budowie nowej świątyni, której mury stoją już w pełnej wysokości. Budowa została rozpoczęta przez ks. Gerarda Małodobrego.