Imieniny BiskupaSwoje imieniny obchodzi w tych dniach ks. bp Grzegorz Kaszak.

Z tej okazji składamy Księdzu Biskupowi życzenia wielu Bożych łask, opieki Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

W przededniu wspomnienia Świętego Grzegorza Wielkiego, patrona Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, serdecznie zapraszamy wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji Solenizanta podczas imieninowej Mszy św., która 1 września (sobota) o godzinie 10.30 zostanie odprawiona w sosnowieckiej katedrze. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w Eucharystii, prosimy o polecanie osoby Pasterza naszej diecezji w indywidualnych modlitwach.

Boże wiekuisty Pasterzu wiernych, Ty troskliwie kierujesz Kościołem i rządzisz nim z miłością, spraw niech Twój sługa Biskup Grzegorz, którego postawiłeś na czele swojego ludu diecezji sosnowieckiej, prowadzi go w imieniu Chrystusa, niech go uświęca sprawując sakramenty i rządzi nim zgodnie z Twoją wolą. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.