Ogłoszenia duszpasterskie na 27 września 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - wspomnienie św. Wacława, męczennika; wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; środa - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, wieczorem zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej na nabożeństwo ku czci Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej; czwartek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów, to także I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi i oddania czci Najśw. Sercu Pana Jezusa.

2. Od czwartku, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec mogą uzyskać odpust zupełny. Należy jednak odmówić pięć dziesiątek w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic. W naszej parafii w czwartek i piątek nabożeństwo różańcowe rozpocznie się o godz. 17.30, zaraz po nim Msza św. W niedzielę za tydzień nabożeństwo różańcowe zaraz po Mszy św. o godz. 16.00. Znajdźmy czas i chęć, by przynajmniej raz w każdym tygodniu w takim nabożeństwie uczestniczyć.

3. Trwa ocieplanie Domu Parafialnego. Tydzień temu była Niedziela Serca dla Parafii. Dziękuję za każdy gest życzliwości, modlitwę i ofiary. Na tacę złożyliśmy 936 zł., do kopert 250 zł. Bóg zapłać!

4. W niedzielę za tydzień czyli 4 października zapraszam członków Rady Parafialnej na spotkanie, które rozpocznie się po popołudniowej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym czyli kilka minut po godz. 17.00. W programie m.in. omówienie dotychczasowych prac w Domu Parafialnym.

5. Sprzątanie kościoła w sobotę za dwa tygodnie. 10 października o godz. 9.00 zapraszam mieszkańców Ryczówka z ulic: Leśnej, Polnej, Partyzantów, Stawowej i części Górnej w pobliżu tych ulic.

6. Sołtys i Rada Sołecka zawiadamia, że 29 września (wtorek) w Ryczówku (remiza OSP) odbędzie się zebranie wiejskie wsi Ryczówek. I termin 17.00; II termin 17.30. Tematem posiedzenia będzie fundusz sołecki na 2016 r. oraz sprawy bieżące mieszkańców.

7. Z autentycznej dyskusji dwóch polityków partii zażarcie ze sobą rywalizujących, których nazwy oczywiście nie wymienię: - Panie pośle! Projekt ustawy autorstwa pana partii jest chyba dla idiotów!
Odpowiedź: - Toteż niezmiernie mi miło, że pan pierwszy na niego zareagował.

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!