Ministranci się spotkaliPrzedstawiciele sześciu parafii naszego dekanatu po raz pierwszy spotkali się na Dniu Wspólnoty. Rozpoczęła go 26 września Msza Święta w kościele w Chechle. Po niej ks. Marek Szeląg, proboszcz i ks. Andrzej Milej, dekanalny duszpasterz dzieci i młodzieży zaprosili na spotkanie przy grillowanych kiełbaskach i kaszance. Gościem był strażak, który opowiedział, co mają robić ministranci, gdy ktoś w kościele zemdleje i jakie są rodzaje gaśnic.

Ks. Marek Szeląg w czasie Mszy Świętej zachęcał do wytrwałej pracy nad swoim charakterem. - 5 goli w 9 minut strzelonych przez Lewandowskiego to wynik nie tylko jego talentu, ale olbrzymiej pracy - podkreślał ks. Marek, który sam jest zapalonym kibicem.

W nowej altance koło plebanii prawie 30 ministrantów spotkało się z panem Łukaszem Gawronem, najstarszym ministrantem w Kluczach, strażakiem z jednostki w Kwaśniowie. Mowa była o udzielaniu pierwszej pomocy zemdlonym i rozróżnianiu gaśnic. Był też ministrancki konkurs z wiedzy o liturgii. A wszystko to przy pysznych kiełbaskach i kaszance z grilla przygotowanych przez panie z Chechła.