Rocznica Pierwszej Komunii
Pierwsza Komunia Święta
Boże Ciało AD. 2019

Czuwanie w intencji rodzinW rodzinie siła, za rodzinę trzeba się modlić - takie wnioski płyną z kolejnego spotkania - czuwania w sanktuarium Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Jaroszowcu. Tym razem głównym kaznodzieją czuwania był ks. Mariusz Karaś - kanclerz sosnowieckiej Kurii Diecezjalnej. Po Mszy św. małżeństwa odnowiły przyrzeczenia złożone w dniu ślubu.

- Jeśli to sanktuarium można porównać do mocno bijącego serca, to jego kustosz, ks. Jan Wieczorek może być kardiologiem, który ma dbać o to serce - żartował na zakończenie Mszy Świętej ks. Mariusz Karaś. Razem z nim Eucharystię celebrowało ponad 40 księży. Byli też przedstawiciele miejscowych władz. Z niejednego oka popłynęła łza, gdy po odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich wszyscy kapłani podeszli do małżonków, by udzielić indywidualnego błogosławieństwa na dalsze lata życia. Czuwanie zakończyło się późno w nocy różańcem w intencji rodzin.

Parafia pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Jaroszowcu ustanowiona została 19 września 1978 r. przez biskupa kieleckiego Jana Jaroszewicza. Pierwszym proboszczem i budowniczym kościoła został ks. Stanisław Fert. Dla potwierdzenia istniejącego od 1929 r. kultu Matki Bożej, czczonej w obrazie autorstwa Jana Szczęsnego Stankiewicza (1860-1939), biskup sosnowiecki Adam Śmigielski SDB 24 maja 1996 r. erygował sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Od maja do października odbywają się tu comiesięczne czuwania gromadzące setki wiernych i kilkudziesięciu kapłanów. Co miesiąc inny z nich przewodniczy Eucharystii i głosi Słowo Boże. Kolejne i ostatnie czuwanie planowane jest na 23 października.

W tym miesiącuW tym miesiącu9810
W sumieW sumie2617166

Niedzielny suchar

Z autentycznych ogłoszeń parafialnych znalezionych na stronach internetowych z różnych stron Polski:
ogłoszenie 1: Cała wspólnota dziękuje chórowi młodzieżowemu, który na okres wakacji zaprzestał swojej działalności.
Ogłoszenie 2: Za tydzień Wielkanoc. Bardzo proszę wszystkie panie składać jajka w przedsionku.
I ogłoszenie 3: Pan Kowalski został wybrany na urząd kustosza naszej parafii. Nie mogliśmy znaleźć nikogo lepszego.

Najpopularniejsze

Pochmurno