Ogłoszenia duszpasterskie na 13 września 2015 r.1. W tym tygodniu: poniedziałek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zadbajmy o wszystkie przydrożne krzyże, sprawdźmy też, czy w naszym pokoju na honorowym miejscu na ścianie jest zawieszony krzyż lub obraz Matki Bożej; wtorek - wspomnienie NMP Bolesnej; środa - Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa, wieczorem zapraszam na nabożeństwo ku czci NMP Częstochowskiej; piątek - święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. Zapraszam na 18.00 dzieci i młodzież na Mszę św. ku czci Patrona.

2. Trwa ocieplanie Domu Parafialnego. Wcześniej panowie wzmacniają siatką i klejem popękane mury. Rozpoczęli też rewitalizację werandy: zdjęte zostały zdekompletowane płytki i skuta wierzchnia warstwa zniszczonego betonu.

3. Za tydzień Niedziela Serca dla Parafii. Możemy włączyć się ofiarami we wszelkie prace prowadzone w naszej wspólnocie. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy jak mogą, pomagają. Dziękuję za modlitwę, zainteresowanie i wszelkie ofiary. Wiem, że mogę na Was liczyć, bo w Rodakach i Ryczówku mieszkają dobrzy ludzie...

4. Duszpasterz młodzieży naszego dekanatu zaprasza wszystkich ministrantów i lektorów na pierwsze dekanalne spotkanie integracyjne. Odbędzie się ono 26 września (sobota) w Chechle. Początek o godz. 10.00. Na spotkanie złoży się Msza św., spotkanie z ciekawym człowiekiem i wspólne ognisko.

5. Uczestników Pielgrzymki Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe do Chechła 20 września (niedziela) o godz. 16.00. Na spotkanie złoży się Msza św., po której ks. Andrzej Milej, przewodnik grupy zielonej, zaprasza na grilla lub ognisko.

6. W zakrystii jest do nabycia kalendarz ścienny ze zdjęciami z tegorocznej Pielgrzymki Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej. W kalendarzu znajdziemy też zdjęcia z pielgrzymki rowerowej, która po raz pierwszy wyruszyła z Olkusza. Kalendarze są do nabycia po 6 zł.

7. Panie w wieku 50 - 69 lat będą mogły w Kluczach skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych 30 września. Szczegóły są na plakacie w gablotce i na naszej stronie internetowej.

8. Pewien niedowiarek powiedział raz do księdza:
- Chrześcijaństwo istnieje już dwa tysiące lat, a ja nie widzę, by ludzie przez ten czas choć trochę zmienili się na lepsze.

Ksiądz na to:
- Woda istnieje od miliardów lat, a niech pan się przyjrzy swojej szyi!

Dobrego tygodnia wszystkim życzę. Szczęść Boże!