Ogłoszenia duszpasterskie na 6 września 2015 r.1. W tym tygodniu: wtorek - święto Narodzenia Najśw. Maryi Panny; środa - zapraszam na wieczorną Nowennę do Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej. W przyszły poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Już teraz proszę o zadbanie i przyozdobienie krzyży przydrożnych.

2. Trwa ocieplanie Domu Parafialnego.

3. Wielkie dzięki wszystkim, którzy oddali swoje stare elektrośmieci w ramach zbiórki na rzecz krajów najuboższych.

4. Podobnie, jak w poprzednim roku szkolnym, także teraz dzieci po Mszy św. niedzielnej o 11.00 dostawać będą pamiątkowe naklejki przypominające treść Ewangelii.

5. W nowym numerze tygodnika „Niedziela” fotoreportaż z I Pielgrzymki Rowerowej z Olkusza na Jasną Górę, który otwiera zdjęcie sprzed naszego kościoła. W nowym „Małym Gościu Niedzielnym” płyta do słuchania „Szatan z siódmej klasy”. Jest też nowy „Gość Niedzielny”. Gazety są po 5 zł. Liczę na uczciwość, inaczej parafia musi dopłacić za braki.

6. Nasi rodacy wyjeżdżając za granicę szybko zapominają swojego języka ojczystego. Zdarzyło się, że po dwóch latach pobytu w Anglii Franek wrócił do ojca na wieś. Następnego dnia tata mówi do niego:
- Dobrze, że jesteś. Idź wyrzuć gnój na pole.
Zdziwiony syn zapytał:
- What?

- Łot krów i łot świń.

Dobrej niedzieli i tygodnia. Szczęść Boże!